Odczyty temperatur w speed fan

Witajcie zmieniłem procek na athlon x2 5200+ dual core i teraz mam pytanko na poprzednim i na tym procku mam taką rubryczkę w speed fan: “remote1” i prawie zawsze pokazuje płomyczek na przemian z strzałką w dół. Martwić się?

23b956402a52c265m.jpg

Dodane 16.09.2013 (Pn) 19:41

Sorry za jakość nie wiem czemu fotosik tak je rozmył ale wszystko widać:)

Program podaje często dziwne odczyty, stosuj np: Core Temp, Everest.

dzięki ale co to właściwie ten remote?

Jakaś temperatura? lub brak odczytu?

tyle to ja wiem:)

ale spoko a tak nawiasem to jaka powinna być max temp procesora 2,7GhZ X2? przy normalnej pracy; 2 rzecz to czy wymienia się też co jakiś czas pastę na chłodzeniu płyty głównej t.j. mostek północny itp?

  1. sprawdź

  2. można, co jakiś czas,zależy to od zastosowanej pasty.

http://products.amd.com/pages/desktopcp … eSupport=1

witajcie ponownie, no więc tak ściągam cały dzień gry i powiem wam, że dziwny odczyt 2 rdzenia mam a w ogólego nie obciążałem nie wiem czy ten odczyt maksymalny był zanotowany wczoraj podczas instalacji gry ale wydaje mi się że gdyby do tylu skoczyła temp. procka (116stC) to by chyba się wyłączył co nie?

0d445d977d2af46cm.jpg

Przy 116 stopniach C dawno by się wyłączył, nie pamiętam ale wydaje mi się że w starych Athlonach dość często padały czujniki temperatury.

no tak może to błąd odczytu programu, bo w everescie czujnik i jego nazwę wykrywa bez problemu więc wydaje się że on działa

Do odczytu temperatur CPU stosuj program Core Temp. Speedfana zostaw w spokoju, w/g mnie bardzo niewiarygodny program i omijam go z daleka. Do ogólnych odczytów stosuj Everest lub następcę Aida64.