Odczytywanie dysku zewnętrznego przez TV

Zakupiłam sobie dysk zewnętrzny na tej aukcji:

http://allegro.pl/samsung-s2-500gb-2-5- … 48393.html

Komputer wykrywa go bez problemu,natomiast TV LG 37LH3000 już nie.Oprogramowanie na TV zmienione i odblokowane jest USB serwisowe.

Pendrive 16 Giga działa bez problemu.

Czy ten nowy dysk trzeba najpierw sformatować? jest na nim wgrane oprogramowanie dla windows,ale ja tego nie potrzebuję,bo dysk działa bez żadnego oprogramowania. Ewentualnie co zrobić,aby Tv go wykrył. Kolega z pracy ma ten sam TV,ale inny dysk (PENTAGRAM) i twierdzi,że dysk jest wykrywany.

Trochę się połakomiłam na ten dysk(chodzi mi o 500giga),bo ogólnie chciałam 320. Pomyślałam sobie,że u kolegi działa to czemu u mnie ma nie działać.

Chociaż nie wiem,czy i ten 320 by działał.

Może sformatuj go za pomocą FAT32 - a jak go wciąż nie będzie wykrywało to normalnym FAT, ponieważ nie powiedziałaś nawet za pomocą jakiego systemu plików jest on sformatowany.

Jeżeli dalej nic - to może podziel dysk na mniejsze partycje.

Czy formatowanie FAT32 nie ogranicza wgrywania plików do jakiejś określonej wielkości?

Tak 1 plik nie będzie mógł być większy niż 4 GB w FAT32 - no ale to standardowy system plików na Pendrive’ach więc TV z USB powinny go rozpoznawać.

A więc tak,dysk sformatowany był w systemie NTFS. Przy wyborze systemów do formatowanie mam tylko NTFS i exFAT.Ani jeden ani drugi rodzaj formatowania nie pomaga w odczycie dysku przez TV. Spróbuję jeszcze podział na partycje. Tylko jak mam to zrobić,za pomocą jakiegoś programu? Na kompie mam win 7 ultimate 64 bit.Ewentualnie na jak duże partycje mogę go podzielić?czy to kwestia prób i błędów?

Przeczytaj w instrukcji obsługi TV jakiej wielkości dyski twarde obsługuje- np moja yamaha dvd-s661obsłuży do 64 giga dlatego dysk musiałem podzielić na 64 giga i resztę. Jak już kolega wspomniał musisz sformatować PIERWSZĄ partycję na twoim dysku na Fat32- polecam ten program; http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Tylko,że moje USB w oryginale nie działa.Jest tylko USB serwisowym. Trzeba było to USB odblokować poprzez zmianę oprogramowania.

Dlatego też w instrukcji nie jest napisane jakiej wielkości dyski zewnętrzne obsłuży.

Czyli w sumie nie wiadomo czy cokolwiek obsluzy ;/ masz jakis pendrive zeby sprawdzic?

Przecież napisałam w pierwszym poście,że pendrive 16 giga działa bez problemu.

Ojej przepraszam, to może spróbuj z partycją na początek16gb; sprawdz systemu plików. Dysk ma dodatkowe zasilanie? czy tylko z usb?

Dysk jest zasilany tylko z USB i tu też może być problem. Czytałam na googlach ,że tak duże dyski moga potrzebować osobnego zasilania.

Z tymi partycjami to nie bardzo rozumiem. Mam zrobić 30 partycji po 16 giga?

Sformatowałaś ten dysk za pomocą systemu plików FAT32? Bo tylko taki system pewnie USB w TV obsługuje - jak masz NTFS lub exFAT na dysku to nici - jeżeli spod Windowsa nie masz możliwości sformatowania jako FAT32 to użyj jakiegoś osobnego programu do tego przeznaczonego, np: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Właśnie wczoraj wieczorem sformatowałam w FAT32 za pomocą EASEUS… i nic z tego.Podzieliłam na 3 partycję i też nic.

Tak więc myślę,że będzie to wina braku dodatkowego zasilania.

A słychać prace dysku?

Słychać.