Odczytywanie wartości z ładowarki bc-900 i stan aku

Witam,

Do niedawna do ładowania akumulatorków korzystałam z 2 różnych ładowarek: Philips scb1445nb i vivanco. Po mimo zalecanego na instrukcjach ładowania aku 12godzin, mój aparat i jeszcze inny aparat po kilku zdjęciach wyświetlał słabą baterię i chwile później wyłączał.

Zaczynało mnie to denerwować i zastanawiałam się jak bardzo są uszkodzone baterie. Zdarzało się, ze siedziały w ładowarce powyżej 12h, bardzo się w tych ładowarkach nagrzewały no i fakt, że aku mają już powyżej 2 lat. Kilka dni temu zakupiłam ładowarkę bc-900.

Wybrałam opcję testowania i pracował z wartością 200mA (jako ze nie wyrobiłam się z ustawieniem większej wartości :smiley: )

W ładowarce mam (Full na wszystkich slotach) 4 akumulatorki Energizer (1-2slot)2x 2500 i (3-4 slot)2x2450mAh.

Na wyświetlaczu są pokazane takie wartości:

mA: (1) 015 (2) 011 (3) 016 (4) 020 (po wciśnięciu “display”)

Ah: (1) 2.31 (2) 2.28 (3) 2.27 (4) 2.29 (miga na przemian z napisem “Full”)

Jako, że jestem kompletnie zielona w te klocki chcę się zapytać, która z tych wartości (mA czy Ah) przedstawia wartość pojemności akumulatorka?

W jakiej kondycji są moje akumulatorki? Czy przy następnym ładowaniu mogę używać opcji “Charge”, czy lepiej skorzystać z “refresh”?

Po naładowaniu aku należy najpierw odłączyć ładowarkę i wyciągnąć aku, czy mogę bez problemu wyciągnąć i włożyć następne aku?

Instrukcja do tej ładowarki dostępne na stronie:

http://www.batimex.pl/zdjecia/pdf/instrukcja.pdf

Pytasz o rzeczy które masz w instrukcji do której podałaś linka w swoim poście.

Jeżeli akumulatory zachowują się tak jak napisałaś to znaczy że są już na wykończeniu i zawsze można przynajmniej spróbować funkcji Refresh. Ładowarka którą posiadasz jest wyposażona w procesor który kontroluje stan naładowania i jeżeli akumulator jest już w pełni naładowany, zmniejsza prąd ładowania w celu podtrzymania gotowości akumulatorów do ich użycia.

W instrukcji masz napisane że nie zalecane jest wkładanie akumulatorów przy włączonej do sieci ładowarce.

Wystarczy czytać instrukcję :slight_smile: