Oddalem telefon do naprwy i po miesiacu nadal nie wrocil ;/

Witam może zacznę od początku kiedy ze 3 lata temu wziolem w ofercie zetafon w Orange telefon samsung e250 z gwarancja na 2 lata. Za pierwszym razem w telefonie padł mi aparat to mi go naprawiali w serwisie. Późnej padł mi głośnik to również naprawili. Za trzecim razem padlo mi wszystko wyświetlacz system klawa. To w serwisie powiedzieli ze nie ma części i telefon zostanie wymieniony na samsung aD900i i tak się stało.Po roku użytkowania oddałem 22.09.2010 d900i do serwisu ponieważ sie zawieszał konsultant w Orange oprócz gwarancji i telefonu prosił również o kopie umowy i potwierdzenie wymiany. telefon razem z tymi wszystkimi papierami poszedł do naprawy. Lecz w serwisie zgubili dowód wymiany i nie zgadza im się imei a w komputerze nie mogą znaleźć potwierdzenia wymiany.telefonu> po 3 tygodniach czekania w Orange zasili mi konto za 2pl. Czy mogę oczekiwać czegoś więcej od salonu np zażądać nowego telefonu ?? proszę was o poradę bo już sam nie wiem co mam robić…

Tak, możesz żądać wymiany telefonu na nowy, bo tak mówi prawo konsumenckie. Jako, że oddałeś telefon do salonu 3 tyg temu, a nie wrócił jeszcze z serwisu, idziesz do Orange z takim pismem: Niezgodność towaru z umową: klik

Wypełniacie razem z przedstawicielem, jeśli upłynęło 14 dni roboczych od dostarczenia przez Ciebie telefonu do Orange, żądasz w trybie natychmiastowym wymiany telefonu na nowy. Reszta Ciebie nie interesuje. Jeśli będą robić problemy postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta.

Istotne w tym wszystkim jest termin. Mają czas na rozpatrzenie reklamacji, jeśli on mija jest to równoznaczne z prawem konsumenckim, że gwarant przystał na niezgodność co jest równoznaczne z wymianą towaru na nowy. Jeśli wróci Ci z naprawy po 14 dniach roboczych - naprawiany, masz prawo go nie przyjąć z adnotacją: towar nie zgodny z umową - naprawa dłuższa niż 14 dni roboczych, żądam na podstawie prawa konsumenta wymiany telefonu na nowy.

Dzieki o taki coś mi właśnie chodzi :slight_smile: temat można zamknąć :slight_smile: