Oddanie części miejsca z D: dla C:

Mam problem bo na dysku C: cały czas mam 15-10 GB wolnego (czasem mniej). Na dysku C: trzymam tylko Win. Jedynym ratunkiem dla mnie żeby zwolnic na dysku C: pojemność to usuwanie plików z przywracania systemu. Na dysku D: (90GB cała) trzymam programy, gry i dokumenty. Chciałbym oddać z partycji D: 10GB dla partycji C:. Ale tera mam pod górkę bo partycja C: jest przed D:. Gdyby C: było za D: to żaden problem. Ale jest jak jest :frowning:

Zdjęcie rozkładu partycji.

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/X5a … directlink

Jak przenieść te 10GB do C: bez potrzeby formatowania i w miarę bezpiecznie :?:

Zrobisz to tymi programami: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … +i+plikowe (m.in GParted, Paragon Partition Manager Professional, Partition logic, Partition magic, itd…)

Nie wiem czego używasz, ale w GPartEd można chyba wydzielić z D:\ wolne miejsce za niego, przesunąć D:\ za to miejsce i przyłączyć to miejsce do C:. Piszę z pamięci, nie sprawdzałem teraz, więc mogłem coś pokręcić.

Tak ale zmniejszając partycje D:, usunie mi pliki w początkowych sektorach ?

nie.

Tylko przed tymi operacjami zdefragmentuj wszystkie partycje.

Defragmentacja ustawia pliku od początkowych sektorów do końca przecież. Ja mam Paragon Partiton Menager i jeśli przesunę od lewego końca D: do prawego to mi nie sformatuje tych pierwszych sektorów ?

On w ogóle nie sformatuje. Wolne miejsce z D:\ przenosi na c:. Sam to robiłem kilkakrotnie i nie straciłem ani 1 pliku.

A defragmentacje po to się robi żeby nie było niespodzianek podczas operacji przenoszenia.

Paragon Partition lub Partition magic nie wiem jak inne programy

bez problemu przesuneisz cały dysk D; troche dalej i wolne miejsce dasz dyskowi C:

Witam, ja mam podobna sytuację tylko w druga stronę :slight_smile: Kupiłem ostatnio laptopa Toshiba i miałem na nim juz zainstalowany system vista home premium i był podzielony dysk na dwie partycje, mam pytanie czy mogę odzyskać wolne miejsce z dysku c gdzie mam wszystkie pliki systemowe bez utraty tych plików i destabilizacji systemu. Poniewaz nie potrzeba mi az tyle miejsca na c.

Pozdrawiam :slight_smile: