Oddanie telefonu na gwarancji, Samsung E250

Witam. Zamierzam oddać telefon do naprawy gwarancyjnej. Jest to Samsung E250, tylko jest jedno ale, zauważyłem dziś że po wpisaniu kombinacji klawiszy *#06#, pokazują się same zera, a powinien być numer seryjny, wyczytałem to w instrukcji obsługi. Czy salon w którym kupiłem telefon przyjmie go w takim wypadku do naprawy gwarancyjnej?

Jeśli nic nie grzebałeś przy sofcie to przyjmie. Najlepiej jak tam będziesz to nic nie mów o tych zerach…

bigkoras , nic nie grzebałem, dziś dopiero to zobaczyłem, ale chyba jak oddaje telefon to spisują jego numer seryjny. Doczytałem że ten numer też jest zapisany pod baterią i faktycznie tam jest, więc nie powinno być problemu?

jaconon tak spisują ale nie poprzez kombinacje *#06# tylko po prostu z umowy (przynajmniej ja tak miałem jak oddawałem telefon)

stasiu_86 , dobrze że napomniałeś o umowie, wezmę ją ze sobą.

jaconon musisz mieć jeszcze karte gwarancyjną

to chyba jasne

Jeśli będziesz miał pecha i trafisz do porządnego serwisu, a nie krzaka sprawdzają IMEI we wszystkich miejscach : kod, naklejka, papiery, czasem żądają też pudełka-tam też jest IMEI. Najpierw spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne (domyślne-uwaga możesz stracić książkę tel. i wiadomości itp) i wyjmij baterię na pół godziny. Czasem takie indiańskie sztuczki skutkują jeśli telefon nie miał zmienianego IMEI, a nie potrafi tylko odczytać go z ROM-u. Serwis i tak go podepnie do programatora i najpewniej wgra nowy soft. No chyba, że jest walnięta elektronika :frowning:

krowasc , nie miał zmienianego numeru imei, więc jak myślisz telefon powinien zostać przyjęty do gwarancji, ja nic przy nim nie majstrowałem.

Tak. Powiedz, że telefon sie zawiesza, gubi ustawienia (budzik, przestawia sie zegarek) i sms-y. To częsta usterka w Samsungach, wiec bez zastanawiania powinni wgrać nowy soft :mrgreen:

Byłem dziś w salonie i oddałem telefon, sprzedawca powiedział że najprawdopodobniej to coś z oprogramowaniem. Zostałem teraz bez telefonu na 2-3 tygodnie, ale myślę że po powrocie z serwisu będzie działał bez zarzutu. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.