Oddawanie butelek zwrotnych. Trójmiasto

Różne dziwne tematy na tym forum powstają, więc teraz kolej na mnie… bo juz nie mam pomysłu, a śledzić żuli też nie mam czasu za bardzo :stuck_out_tongue:

Czy znacie takie miejsce w 3mieście gdzie można oddać większą ilość (powiedzmy 100-150 sztuk) butelek zwrotnych , oczywiście bez paragonu? Bo u siebie to nie mam problemu, a tu jestem dość nieobeznany, a nazbierało się i miejsce zajmuje :). Jako skup butelek nic w necie znaleźć nie mogę… gdzie szukać tego typu ‘instytucji’ w większych mistach? Przy skupach złomu? Jak już to takich małych punktach pewnie. Pomóżcie, bo mam hajs w szkle zamrożony :lol:

w większych marketach typu kaufland albo auchan są takie punkty :wink:

Żadają paragonów

Obawiam się że kasa zamrożona w tej formie jest odzyskiwalna tylko przez hutę, jakbyś miał ich naprawdę wielką ilość to mógłbyś spróbować sprzedać je właśnie hucie.

A może jakaś hurtownia alkoholu (bo rozumiem że to butelki zwrotne po piwie) odkupi je od ciebie, przecież w końcu to właśnie oni zabierają ze sklepów te butelki zwracane przez ludzi.

Dodane 25.05.2012 (Pt) 16:52

Spróbuj tak: http://lmgtfy.com/?q=skup+szk%C5%82a+tr%C3%B3jmiasto

Kurde, wszędzie ekologia i ekologia, a jak przyjdzie co do czego to nie ma co z tym zrobić. Szukałem w google, ale te teraz się starają być mądrzejsze od wyszukującego- ja wpisuję skup szkła/butelek, gdańsk a te mi wywalają masę śmieci typu kasacja pojazdów w giżycku… bo w sumie podobne, nie? :stuck_out_tongue:

Spróbuję jakoś może w jakimś sklepie na ładne oczy się dogadać. Jak nie załatwię to chociaż będę wiedział może gdzie szukać.

taka niby ekologia że często taniej wychodzi piwo w butelce bezzwrotnej która potem wyrzucasz do kosza,w niemczech czy czechach nawet puszki jest kaucja i trzeba oddawać do sklepu ,dlatego mają potem mniej tych śmieci

Trzeba szukać skupów butelek a nie szkła.

Nie znalazłem żadnej aktualnej oferty skupu butelek.

Są skupy szkła,ale cena jest niesatysfakcjonująca.

Trzeba pochodzić po sklepach (nie supermarketach) i popytać się.

No dokładnie, bezzwrotne mają ta zaletę, ze wystarczy je do kontenera na szkło wywalić i jest spokój, no ale nie zawsze się w bezzwrotnych kupuje. Bo nosić do sklepów na 20 razy też nie mam czasu, a szkoda tak ponad 5 dych wywalić w śmietnik.

W Piotrze i Pawle w C.H. Familia jest automat do skupu butelek. Nigdy nie korzystałem, bo za leniwy jestem i butelki wystawiam po prostu obok śmietnika przed domem. Jakimś cudem zawsze do rana znikają :smiley:

Na pewno nie sklepach koło akademików PG. Panie zawsze kręcą nosem bo mają ich po prostu za dużo. W Promilu (ulica Leczkowa, koło akademików PG) można oddać butelki po wcześniejszym uzgodnieniu. :wink:

Możesz próbować też sprzedawać po kilka sztuk w różnych sklepach :wink: