Oddawanie PC do serwisu

Witam,

mam probelm z kompem - wyłącza mi się podczas grania. Gdy chodzi przez cały dzień i nie włączam gry, nie ma problemu. Kompletnie wyłącza się czasami po godzinie grania, czasami po 15 minutach.

Dla mnie ewidentna sprawa przegrzewania się grafiki lub zasilacz już nie może pociągnąć. Chce oddać kompa do serwisu, bo wszystko jeszcze na gwarancji i tu pojawia się dla mnie problem. Mam pełno prywatnych rzeczy na nim. Pytanie: czy mogę jakoś zabezpieczyć się przed niepowołanym ingerowaniem w np. maile, zdjęcia, itp.?

Jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam

Zadzwoń do tego serwisu i zapytaj się, czy nie możesz wyjąć dysku przed oddaniem im komputera. Część serwisów na to pozwala i radzi sobie jakimiś Linuksami live CD. Chyba że masz zaplombowaną obudowę, wtedy nie ruszaj.

P.S. Zamiast od razu oddawać sprawdź temperatury np. Everestem. Jeśli są za wysokie, odkurzacz najczęściej rozwiązuje problem (urządzenie, nie program) :slight_smile:

  • Oddaj bez dysku lub

  • Zaszyfruj partycje z danymi lub

  • nadaj katalogom uprawnienia dostępu tylko dla danych katalogów, wyłącz w BIOSie bootowanie z innego nośnika niż dysk twardy i ustaw hasło na BIOSie.

Podane sposoby wymieniłem od najskuteczniejszego.

Ja pewnego dawnego już czasu oddałem do serwisu kompa, a z nim płytę w napędzie optycznym. Niestety już nigdy jej nie zobaczyłem.

Jak masz viste albo win7 to możesz spróbować użyć bitlocker’a. Nigdy go nie używałem, ale można spróbować.

Witaj-jeśli komputer masz na gwarancji i masz zamiar oddać do serwisu to z własnego doświadczenia wiem iż musisz dostarczyć w takim stanie w jakim kupiłeś ,żadnych haseł,żadnych szyfrowanych partycji wiem bo to przerabiałem (nie moj wymysl)

moja rada zgraj sobie na płytki wszystkie dane i zostaw sam system ,reszte wykasuj,u mnie się doczepiali,że myszki im nie dostarczyłem w zestawie

Dzięki wszystkim za wzkazówki. Najpewniejsze mi się wydaje w takim razie wyciągnięcie dysku, jako że obudowe nie mam zaplombowaną. Zadzwonie do serwisu i się dowiem jak oni do tego podchodzą.

Dzięki jeszcze raz.

To zawsze praktycznie jest zależne od Serwisu. Np w Znaku (w Poznaniu) można sobie było zastrzec, że nie wolno robić formata.