Oddzielanie dzwieku od filmu


(Xmen221) #1

Sluchajcie, mam problem. NIe wiem jakim proramem oddzielic dzwiek od filmu tak aby film byl po prostu niemy. Blagam pomozcie potrzebne mio to jest. Jezeli nie chcecie pisac na forum to piszcie na gg. ok? dzieki z gory


(matiit) #2

VirtualDub

Jest chyba na vortalu


(floyd) #3

video mp3 extractor 1.6 tu wersja darmowa:

są też wersje płatne tego programu


(Placio74) #4

Tak jak napisał matiit...

VirtualDub (AVI)

Video ustawione na Direct stream copy,

Audio na No audio,

ponowny zapis pliku.

VirtualDubMod (AVI, MKV, OGM)

Video oczywiście również ustawiona na Direct stream copy,

Streams > Stream list > Disable,

ponowny zapis pliku.

AVI-Mux GUI (AVI, MKV)

Po wybraniu i zaznaczeniu pliku wideo - generate data source from files,

wyłączenie ścieżki audio,

ponowny zapis - start.

MKVToolNix / mkvmerge GUI (MKV oraz obsługiwane formaty)

Po otwarciu pliku, wyłączenie ścieżki audio i zmuksowanie do MKV.

Real Media muxer (RM / RMVB)

Po otwarciu pliku... zaznaczenie pliku oraz ścieżki wideo (bez audio) i ponowny zapis - Merge.

DTDrive GUI (RM / RMVB)

Po otwarciu pliku > demux video > GO

MediaCoder (różne... zależnie od wybranego enkodera i muxera)

Zakładka Video > włączone Copy Video,

zakładka Audio > wyłączone Enable Audio.

TMPGenc (MPEG)

Menu File > MPEG Tools... > Simple De-multiplex albo De-multiplex

... i jeszcze wiele innych programów ...


(Xmen221) #5

dzieki!! ale wiecie jak obslugiwac sie tym programem video mp3 extractor? bo cos mi nie gra w nim, tak aby film nie mial podkladu audio, jak to zrobic?


(floyd) #6

Rzeczywiście nieporozumienie bo w większości tego typu programy jak video mp3 extractor służą do tego aby z filmu wydzielić

ścieżkę dźwiękową do pliku mp3, a nie do pozbycia z filmu ścieżki dźwiękowej i otrzymania filmu niemego :frowning:

Do tego co ty chcesz zrobić to trzeba użyć programu do edycji filmu i w edytorze usunąć ścieżkę dźwiękową. Programów do edycji i tworzenia filmów jest wiele, a jakiego użyć to w dużym stopniu zależy od tego w jakim formacie jest twój film.


(Xmen221) #7

moj format pliku to avi i tak naprawde mialo byc, tylko jakim programem to zrobic?

i jak to zrobic


(floyd) #8

Obawiam się, że jednak nie zrobisz tego żadnym edytorem, tak jak żadnym programem nie usuniesz precyzyjnie głosu piosenkarki od ścieżki instrumentalnej. Do takich rzeczy trzeba by dysponować plikiem żródłowym gdzie rzeczywiście wszystko jest na oddzielnych ścieżkach i można dowolnie manipulować czyli wstawiać, usuwać itd. Edytory graficzne też mają swoje pliki żródłowe np. dla photoshopa są to pliki z rozszerzeniem .psd. W pliku takim każda warstwa jest oddzielnie i można dowolnie zmieniać te warstwy. Jeżeli jednak taki plik zapiszemy np. w formacie .jpg to już potem w takim pliku nie oddzielimy poszczególnych warstw. Autorzy filmów, muzyki czy grafiki udostępniają swe dzieła na ogół nie w plikach źródłowych ale właśnie takich gdzie rozdzielenie wszystkiego nie jest już możliwe. Pliki avi to też już już pliki zmiksowane gdzie oddzielenie ścieżki dźwiękowej od obrazu nie jest raczej możliwe prostymi metodami. Tak dla przykładu to dla programu Movie Maker(powinneś go mieć na swoim komputerze) pliki źródłowe projektu który tworzymy mają rozszerzenie .MSWMM, natomiast wersję końcową (którą udostępniamy innym) exportujemy do pliku np. avi czy .wmv. Warto przy okazji wiedzieć, że pliki żródłowe czyli w formacie w jakim tworzony jest projekt mają wielokrotnie większą objętość niż pliki które są już tylko do odtwarzania.


(Xmen221) #9

]

Nie chodzi mi o usunięcie głosu piosenkarki ale o calkowite usuniecie audio z filmu. Potrzebne mi to po to aby podlozyc pod to swoj glos. Przypominam ze plik jest w formacie avi. Blagam pomozcie mi!!


(Placio74) #10

Ejże... próbowałeś w VirtualDubMod albo AVI-Mux GUI? :?

Ehm... przecież demuxowanie pliku wideo nie jest takie skomplikowane...


(Dareks8) #11

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvtodvd/

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tda1.5/

Ale to nie są proste w obsłudze programy. A prosty program to virtualdub- dostałeś go na talerzu już dwa razy.

http://porno.fasthost.pl/PLIKI/index.html

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 21:13

a czy krystian18 o to się pytał/ Co do reszty twojego wywodu to nie masz całkowicie racji(bardzo prosto i szybko zrobisz to w virtualdub). A w programach do edycji wideo można to zrobić Pinnacle studio 9 (symbol kłódki).


(floyd) #12

Rzeczywiście usuwanie ścieżki dźwiękowej lub zastępowanie jej nową jest np. w programie virtualDub banalnie proste ale nie jest to edycja pliku video w formacie avi który można dowolnie obrabiać, a ja właśnie to miałem na myśli.

Widziałem ostatnio trochę takich filmików. Bierze się np. kawałek filmu z posiedzenia sejmu i dokłada ścieżkę dźwiękową z głosem kaczorka: kwa, kwa kwa. Nawet było zabawne choć gdy często powtarzane takie efekty to tak jak z tym samym kawałem opowiadanym na okrągło :frowning:

Krystian jeszcze nie wie jak to zrobić?

Sciągni program VirtualDub np. stąd:

Uruchom plik VirtualDub.exe

Otwórz: File-->Open Video file i wczytaj film.

Wejdź następnie Audio--->wawAudio i wczytaj plik dziwękowy który ma zastąpić orginał(musi być w formacie wav.) i zapisz: Save old format AVI


(Xmen221) #13

dobra. dosyc tych klotni :stuck_out_tongue: zrobilem to nareszcie. Kombinowalem z Avi Mux Gui 1.16.11 Uruchomilem program, wczytalem film a potem zaznaczylem "no audio". Potem tylko start. I przerobilo bez zadnych problemow. Rzeczywiscie, to nie było takie trudne.