Oddzielne archiwum z każdego katalogu w podanej lokalizacji

Witajcie. Poszukuje jakiegoś programu, który pozwoli mi na wybranie czy to samych katalogów, czy to jakiejś lokalizacji, gdzie one się znajdują i stworzy mi automatycznie archiwa : jedno archiwum to jeden katalog o nazwie identycznej jak nazwa katalogu. Po prostu mam kilkanaście katalogów, które mogę spakować a pliki usunąć - dzięki temu na dysku zostanie mi jeden plik, a nie cała zawartość katalogu. Trochę tym sobie odciążę operacje na plikach. Tylko czy istnieje jakiś sofcik, który ułatwiłby mi prace i zrobił z automatu te archiwa, a nie każde pojedyńczo?

Spróbuj tak - Zainstaluj 7Zip. Do nowego tekstowego wklej:

Zapisz jako automat.bat

Wrzuć bata do folderu - jakiegoś testowego z paroma folderami z innymi nazwami. Uruchom dwuklikiem plik bat.

Jeśli chodzi o spakowanie dużej ilości różnych katalogów z różnych lokalizacji jako osobne archiwa o specyficznych nazwach ich katalogów to np, ale zostaną one spakowane do jednej konkretnej lokalizacji.

Z tym poradzi sobie TC, ale jeśli mają zostać w katalogach żródła to z lekka upss i sporo roboty.

Niekoniecznie te archiwa muszą się tworzyć w tym samym katalogu - może on być wybrany. Potem tylko zamiana plików i tez będzie ok. Dzięki za wskazówki - sprawdzę :slight_smile:

Sorki podałem złą składnie to będzie tak i działa :wink: :

Jeżeli chcesz aby plik wyjściowy był zipem to zmień : %%X.7z" na "%%X.zip