Oddzielne IP dla każdego PC, a jeden router

Witam,

posiadam następujący problem:

   Chcę postawić serwer TeamSpeak 3, który już mam na jednym komputerze, ale to nic.

   Mam 2 komputery, jeden z IP 192.168.0.10, a drugi z końcówką 20, problem polega na tym, że po podłączeniu do routera to on i tak “wypluje” to na jedno zewnętrzne IP. Problem w tym, że chciałbym mieć 2 serwery, jeden na tym z adresem 192.168.0.10, a drugi na tym z końcówką 192.168.0.20. Podaję ludziom moje zewnętrzne IP (oczywiście mam tylko jedno) i łączy ich z serwerem na komputerze z końcówką 10, a więc co mam im podać, aby połączyło ich z tym drugim PC? Nawet, gdy wyłączę na pierwszym serwer to i tak mają “error” i nie mogą połączyć się z drugim… Podając im moje zewnętrzne IP łączą się jakby ogólnie z moją całą siecią?

 

Dostawca internetu - UPC

Router - Thomson TWG870U

Serwer zapewne nasłuchuje na tym samym porcie, więc powinieneś ustawić działanie drugiego serwera na innym porcie, robisz odpowiednie przekierowania i w zależności, z którym serwerem mają się łączyć, podajesz IP z odpowiednim portem, załóżmy, że 1.1.1.1 to twoje IP, a 1111 to port na pierwszym serwerze, 2222 to port na drugim serwerze, czyli 1.1.1.1:1111 i 1.1.1.1:2222.

Było trochę roboty, ale udało mi się zmienić porty, zamiast standardowego 9987 dałem 9988 i nie działało innym, więc dodałem PC do DMZ w routerze i już mogą się łączyć.

Dlaczego bez wpisania go do DMZ był niewidoczny, a komputer z końcówką 10 był widoczny nawet bez wpisania go do DMZ?

Widocznie zrobiłeś jakiś błąd w przekierowaniu, albo ludzie źle wpisywali adres serwera.

Dziękuję bardzo za pomoc roobal!