Oddzielny sprzęt do bankowości online

to się pozyskuje na pierwszym etapie, np podstawiona strona www, jeszcze łatwiejsze.

Ty się za dużo filmów naoglądałeś :joy:
Nie wiem jakimi pieniędzmi musiałbyś dysponować, żeby ktoś się tobą zainteresował i wymierzył tak skomplikowany spersonalizowany atak. Powtarzam ponownie. Wystarczy przystawić nóż kuchenny do gardła i oddasz wszystko, bez całej tej bardzo skomplikowanej zabawy.

1 polubienie

akurat unikam bankowości maksymalne przez takie luki i złodziejskie prowizje.

Pospekulujcie lepiej, co zrobi emeryt mniej kumaty ode mnie, po przeczytaniu poniższego ( a w kontekście o czym gaworzycie):
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26758844,rzad-szykuje-emerytom-rewolucje-pieniadze-tylko-przelewem-na.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

  • oddzielny sprzęt do bankowości online - co on tam sobie kupi i co zainstaluje???
    Poczytałem komentarze pod tym artem i setnie się ubrechałem pod niektórymi wpisami. :laughing:

projekt dotyczy przyszłych emerytów.

Znaczy się, że przyszły emeryt mający dzisiaj 64 lata - ma czas się wyedukować do 1 stycznia 2022!
Już to widzę…

po pierwsze to projekt. po drugie banki elektroniczne nie pojawiły się wczoraj. po trzecie patrząc na Owsiaka, który ma 67 lat, sądzę że przyszli emeryci ogarniają kąkutery.

Czy ten projekt nie zmienia domyślnej zgody na wypłatę gotówka na wypłatę przelewem? Jeśli ktoś nie chce, to dalej dostanie gotówka. Jak ktoś nie ma konta to dalej dostanie gotówka. Tak mi przynajmniej znajomy tłumaczy.

Aha, i dotyczy to tylko osób wchodzących w czas emerytalny, bo dotychczasowym nic się nie zmienia.

Dostanie gotówką tylko wtedy gdy w ZUS złoży odpowiedni wniosek. Jeżeli go nie złoży to z automatu będzie dostawał na konto.

A skąd ZUS ma mieć to konto? Będzie losował jeśli ktoś ma ich kilka?

Nie wiem. Może ZUS założy każdemu emerytowi. Tak jak zakładane jest konto gdy na przykład podpisujesz umowę z kablówką. Masz wtedy zakładane subkonto w banku przez operatora na które wpłacasz rachunki za kablówkę. Podobnie może działać to w ZUS. Każdy emeryt dostanie subkonto założone przez ZUS na które będzie wpływała jego emerytura/renta.

To już byłaby serio niepotrzebna komplikacja

Na konto będą dostawać ci którzy dopiero przejdą na emeryturę, jednak ci którzy są emerytami od jakiegoś czasu to będą otrzymywać tak jak otrzymywali.
I tak jak mówisz ci co dopiero przejdą na emeryturę jak chcą otrzymywać przez pocztę będą musieli złożyć wniosek.

Właśnie to mam na myśli. Założą emerytom konta i dadzą karty bankomatowe.
I taki emeryt z wypizdówka będzie dymał do najbliższego banku lub bankomatu 15 km, aby wypłacić całą rentę/emeryturę. Cel - umieszczenie jej w skarpecie/kredensie/szafie/etc, aby wybierać doraźnie na życie. Jego sąsiad obok, ten stary dalej będzie czekał i dostawał gotówkę od listonosza.
Beż sensu… Koszty dojazdu w tą i z powrotem. A i nie jestem pewien, czy będzie wiedział jak włożyczć kartę do bankomatu i co tam nacisnąć.

nieustająco piszesz o ludziach, którzy karty bankomatowe/kredytowe mają od -nastu lat.

Chłopie ogarnij się! Tu jest Wolska. Rocznik 1956 i pokrewne nie jest w całości ogarnięty do neta i bankowości internetowej.

sam się ogarnij. kąkutery nie zostały wynalezione wczoraj. większość jutrzejszych emerytów ma smartfony, netflixa i karty lojalnościowe do biedronki. nie rób z polski podlasia.

1 polubienie

Nie są wcale wymagane.

Emeryci już teraz często otrzymują pieniądze na konto, a płatność elektroniczna to również karta kredytowa/debetowa. Gotówkę można wypłacić w oddziale banku czy bankomacie.

@nartosanki - Powiem Ci tak. Ty też już masz poważne braki jak się to czyta i jak piszesz.
A wnioskuję, że jesteś człowiekiem młodym. Także wiesz, czym dalej w las, tym więcej drzew.

piszesz o ludziach, którzy przez ostatnie X lat dostawali swoje pensje na konto. nie rób z logiki kurtyzany.