Oddzielny sprzęt do bankowości online

To jest logika PIS-owska.


Ruchu, nie… piszemy o ludziach, którzy dopiero wejdą w wiek emerytalny… o ludziach -55… Oni od 20 lat muszą żyć w obecnych realiach… No i nikt ich nie zmusza, to jest domyślna opcja dla ludzi którzy już mają konto w zus… ja tak zrozumiałem… @sidkwa pisze, że założy się im nowe - ale dla mnie to kuriozum i to na pewno nie wejdzie w takiej formie.

Czym się różni logika PiS-owska od logiki Lewicy, Hołowni czy KO? Im chodzi wszystkim o jedno.

Nie ma 100% Nigdy. Ale to 99.5% to linux na patyku i hasło na kartce. Zmieniane co miesiąc. Chyba, że masz jakieś miliony, to już router i firma od zabezpieczeń.

Plus ochroniarz, który stanie murem za tymi milionami.

Pięciu


Co dziwne, bardzo wysoko jest GROM

Oj, popłynąłeś.

Kiedyś proponowałem takiemu “mistrzowi”
Włam się
Nawet IP dałem.

Tego si

Ale tego się tak nie robi. Po prostu ładuje się exploity gdzie popadnie do netu czy apek i tyle. Prędzej czy później jakaś ofiara wejdzie na stronę starą przeglądarką, nie będzie miała antywirusa, albo jakąś 7 czy inną Vistę i potem dopiero jak już się zaczepi kogoś, to się inwigiluje. Zwykle najprościej poszukać konta Google i mamy wszystkie hasła z przeglądarki jak ktoś zapamiętuje. Łatwo też wtedy zainstalować coś na smartfonie.

Chociaż najczęściej włamują się byli małżonkowie, zazdrosne żony itp. czasami jaja są nie z tej ziemi co ludzie wyprawiają.

Czyli łapiesz sesję przeglądarki metodą man in the middle (bo np. złamałeś już zabezpieczenia routera), łamiesz szyfrowanie tls, następnie szukasz po świecie kto to był, kradniesz mu telefon, podrabiasz sobie dowód osobisty, oszukujesz pracownika sieci telefonicznej, że ten na dowodzie to ty, dostajesz nową kartę sim, czekasz do 24h na aktywację, aktywujesz aplikację banku, przelewasz pieniądze i wypłacasz w bankomacie, w sumie to w kilku jak większa gotówka… Nie, no easy… chyba zmienię bank na taki co uwierzytelnia fizycznym tokenem, którego nie można ukraść…

Teraz po latach mogę się przyznać, że coś takiego się wydarzyło.
I teraz jak młodym się chce i potrafią, to wcale bym się nie zdziwił.

Włamał się?

Chyba do swojej piwnicy.

Po sok z cytryny :stuck_out_tongue:

Z rabarbaru

Po sok z koziej ***rmy :stuck_out_tongue:

Ok wygrałeś, sok z koziej dupy.

Nie wiem, który sok lepszy, mój czy twój? :stuck_out_tongue:

Chciałbym to zobaczyć - najlepiej live :wink: Tutaj podpowiedź jak to zrobić i opinia:

Chociaż Raccoon może być trudny do odtworzenia w świecie rzeczywistym (…). Warto jeszcze dodać, że podatne wersje TLS to od 1.2 w dół. Najnowszy TLS 1.3 nie jest już podatny na atak Raccoon.