Oddzielny sterownik (dodatkowa klawiatura)

Witam. Mam dzisiaj trochę nietypową sprawę. Czy istnieje taka możliwość aby po podłączeniu do komputera dodatkowej klawiatury numerycznej przypisać do niej oddzielny sterownik ?. Dokładnie chodzi mi o to aby przemapować w niej niektóre funkcje klawiszy na przykład shft zamiast jedynki a ctrl zamiast zeza i aby te zmiany dotyczyły tylko i wyłącznie tej dodatkowej klawiaturki. Można tego dokonać programikiem typu Kmremote ale zmiany obejmuję też tą standardową klawiaturę ponieważ kożesta z tego samego sterownika co dodatkowa :frowning: Pracuję dużo w środowisku 3d i praktycznie lewa rączka jest zajęta kontrolerem 3d ale w modelowaniu bardzo często potrzebny jest także shift lub ctrl albo obydwa na raz. Aby nie odrywać ciągle dłoni od kontrolera pomyślałem ze gdyby udało się tak dostosować tą dodatkową klawiaturę i umiejscowić zaraz obok kontrolera w zasięgu dłoni to było by super. Z góry dzięki za pomoc.

W dniu 08.06.2008 , o godzinie 22:43 został dopisany post przez Onyx

Hmm może inaczej. Co zrobić aby ta wspomniana dodatkowa klawiaturka dla komputera nie była klawiaturą a np. dżojstikiem??:):slight_smile:

Znalazłem taki programik http://www.darmoweprogramy.org/566/KeyTweak, ale czy on Tobie pomoże, tego nie wiem. :slight_smile:

Mam ten programik jest pomocny ale nie do końca. Po pierwsze zmienia ustawienia klawiatury w samym rejestrze czyli potrzebuje resetu komputera aby wprowadzone zmiany zadziałały a poza tym bardzo zależy mi na tym aby oryginalna klawiatura pozostała niezmieniona bo wklepywanie cyfr z poziomej klawiatury nie jest zbyw wygodnym rozwiązaniem. :slight_smile: W każdym razie dzięki może jeszcze ma ktoś jakąś propozycję…