Odebrałem komputer z serwisu

Witam,

otóż dałem komputer do serwisu, fachowiec z 20-letnim stażem (ogólnie wujAs, ale z nikim nie rozmawia o fachu) no i komputer zrobiony już na drugi dzień, powiedział że wypiął-wpiął i wszystko jest dobrze (chyba końcowy proces), z tym że widzę ewidentnie że było coś majstrowane : D bo komputer złapał lepszą grafikę, działa bardzo płynnie, a ikonka zdjęć zmieniła się na bardziej nowocześniejszą, jest lupka na pasku itp. stąd moje pytanie:
Czy mogę użyć jakiegoś programu, że by zobaczyć czy było coś robione w BIOSie bądź odpalił jakiś swój program w Windowsie?
Oddałem do serwisu, bo nie pikał BIOS, więc zresetowałem bateryjkę i po resecie po prostu padł - myślałem że zasilacz, ale bezawaryjnie wszystko poszło. No i jestem ciekaw czy moglibyśmy wspólnie jakoś sprawdzić logi z działań 16.11.2022, jeśli chodzi o BIOS czy działania w Windowsie.
Jest jakiś program, którym mogę podesłać Wam logi z tej naprawy bądź to jakoś sprawdzić? Wątpie, że akurat wypuścili taką aktualizację, a po odebraniu musiałem go zresetować, bo ikony były jak dla seniora i rozdziałka nieustawiona, no i zostałem po restarcie pozytywnie zaskoczony^^

Możesz przejrzeć „Podgląd zdarzeń” i popatrzeć na wpisy z dat, gdy komputer był w serwisie. To jest rozbudowany dziennik i jest tam multum rzeczy, których nie rozumieją nawet doświadczeni fachowcy, także nie zniechęcaj się jeżeli w 90% przypadków nie będziesz wiedzieć o co chodzi.
obraz

Swoją drogą, wpiął - wypiął i od razu lepsza grafika, płynne działanie, niezły ten fachowiec :wink:

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Dobra szeptanka nie jest zła :slight_smile:

1 polubienie

oj tak :wink:

1 polubienie

Pobierz sobie program

W nim zobaczysz co było otwierane - jaki plik, folder, program, zadania z harmonogramu zadań, kiedy komputer był wyłączany i włączany, czy coś było instalowane itp.

Fajne, nie znałem tego :ok:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.