Odebranie rozmowy za granicą. Roaming czy lokalny operator?

Hej,

Mam do was pytanie…

Pewna firma (Polska) chce się ze mną skontaktować przez telefon. Aktualnie przebywam zagranicą i zastanawiam się jak najkorzystniej wyjść z tej sytuacji.

  1. Połączenie na roaming (Polska - i mój zagraniczny operator na polskiej karcie). Tylko koszta są dość wysokie… minuta odebranej rozmowy 1zł…

  2. Połączenie - Polska - zagraniczny operator na krajowym simie. Tylko tutaj się już nie orientuje jakie były by koszta odebrania rozmowy.

 

Może ktoś miał podobny problem :slight_smile:

 

Hej.

 

Aktualnie jestem za granicą i wybrałem opcję nr 1 z zastrzeżeniem, że włączyłem pakiet roamingowy (sprawdź u swojego operatora). Mój pakiet to 500 minut odebranych w roamingu na miesiąc. Koszt 5 zł / miesiąc.

 

  1. Zawykły roaming - dzwoniący do Ciebie płaci normalną stawkę jakby dzwonił na numer będący w Polsce a Ty płacisz za odebrane połączenie roamingowe. Czy 1 zł to dużo…? Wszystko zależy od tego jak długa to będzie rozmowa.

 

  1. Komplikujesz to nazewnictwo (zagraniczny operator na krajowym simie) - masz na myśli numer i SIM  operatora z kraju, w którym przebywasz?

Jeśli tak, to dzwoniący do Ciebie z Polski zapłaci jak za połączenie międzynarodowe na numer komórkowy/stacjonarny a Ty za odebranie połączenie nie płacisz (jest tak chyba we wszystkich państwach europejskich, większości na świecie, pomijając niektórych operatorów  w USA i chyba niektórych państwach Azji i Afryki