Odfiltrowanie obejrzanych filmów na YouTube

Jest jakiś skrypt do uBlocka czy wtyczka, dodatek… coś co ukryje oglądnięte już filmy na YT lub je jakoś zaznaczy lub nie będzie pokazywać ich na głównej ?

1 polubienie

Jak jesteś zalogowany do YT, oglądane filmy są zaznaczone jako były oglądane. Po co kombinować? Może @krystian3w, wiesz?

Na twoim kanale jak na każdym lewej stronie masz przyciski , piąty od góry to historia. Wciśnij ten przycisk i przejdź na zakładkę Historia , Teraz spójrz na prawą stronę , kliknij przycisk Historia oglądania, i na dole pojawią 3 przyciski:
WYCZYŚĆ CAŁĄ HISTORIĘ OGLĄDANIA
WYŁĄCZ HISTORIĘ OGLĄDANIA
ZARZĄDZAJ CAŁĄ AKTYWNOŚCIĄ
Teraz klikasz odpowiedni przycisk i wyczyścisz obejrzane filmy. Jeśli ustawisz wyłączenie historii oglądania to już nigdy nie będą się pokazywać wcześniej obejrzane filmy. Proste?

2 polubienia

@Emmers Tu nie chodzi o historię. Po prostu nie chcę na głównej widzieć to co już oglądnąłem, oglądam kilkanaście filmików dziennie i komentuję… a nie chcę skomentować ponownie, wiec muszę się jakoś przed tym zabezpieczyć.

jak są zaznaczane ?

1 polubienie

Jednak racja. Mój błąd. Mam to w historii oglądanych. Choć nie wiem czy Youtube też czasami nie oznacza co było oglądane w celu dania sugestii obejrzenia znów.

1 polubienie

Mogę ci spróbować napisać filtr “reklamowy” wywalający “linki” do filmów które obejrzałeś przez minimum 1 sekundę.


Zalecany uBlock Origin / AdGuard:

youtube.com#?##dismissable:-abp-has(#progress)

PS. to bardzo agresywnie je wytnie, nie mam czasu by pod dane sekcje go dopercyzowywać. Nie działa to na “PlayListy”. Nie testowałem jak jest z główną, z niej mi uciekają filmy po odtworzeniu “1 sekundy”.

1 polubienie

A mi czasami się pokazują właśnie. Co jest lekko wkur…

Dziękuję za ten filtr. Sprawdzę zaraz.

@krystian3w niestety ale nie działa.

No to jak nie mają nic w polu z filmem (“elementu”) po czym można wykryć obejrzenie, to musiałbyś sobie jakoś pobierać z zakładki obejrzane i w jakimś Violentmonkey / Tampermonkey filtrować.

1 polubienie

Mam na yt autoodtwarzanie, lubie jak coś sobie w domu gada. Można zwariować kiedy słyszę obejrzany wiele razy film. Marzy mi się żeby nie włączały się w autoodtwarzaniu obejrzane już filmy.

Możesz utworzyć playlistę.

Gorzej jak on chce nowości a playlista nie ma systemu automatycznego dodawania nowości.

W wersji mobilnej w subskrypcjach jest opcja odfiltrowania filmów nieobejrzanych, ale nie sprawdzałem, czy to działa na autoplay :thinking:

…Nie działa to tak. Odtwarzany jest jakiś losowy proponowany film.

Stary temat, ale odpowiem. Ja mam czerwony pasek przy filmach, które oglądałem. Nie wiem, czy to natywne działanie jutuba, czy jakaś wtyczka, ale sprawuje się dobrze.
Kiedyś oznaczało w ten sposób wszystkie filmy, teraz tylko te, które oglądałem nie dawniej, jak rok.
Jest jeszcze jedna, pośrednia metoda: łapka w dół lub w górę. Ta zostaje na zawsze i jak wchodzę po np. 5 latach, to widzę, czy oglądałem.

Raczej i tak chodzi o mocniejsze wycięcie niż patrzenie czy jest łapka lub czerwony pasek pod filmikiem o długości 10-100% szerokości miniaturki.

Może np. gotuje to nie będzie na “kuchence” montował ekranu dodatkowego i co 2 dzień czyścił go z osadu tłuszczy (bo nie lubi gotowania “na parze”).

Niby powstał taki dodatek co robi swoją bazę danych i nie trzeba będzie się uczyć JavaScript lub przekopywać czeluści za gotowcem w .user.js:

Co do pomysłu z napisem „obejrzane” i tłem nad obrazkiem to to już było w: fanowskim motywie do „stylus” Clean Tube 2

Clean Tube 2 - tylko Watched
@-moz-document url-prefix("https://www.youtube.com/") {
/* Day */
html:not([style-scope]):not(.style-scope) {
    /* CUSTOM */
    --watched-bg-color: rgba(255, 255, 255, .45);
}
/* Night */
html[dark]:not([style-scope]):not(.style-scope),
[dark]:not([style-scope]):not(.style-scope) {
    /* CUSTOM */
    --watched-bg-color: rgba(0, 0, 0, .65);
}

/* ============ FONTS ============ */
@font-face {
    font-family: Google Sans;
    font-style: normal;
    font-weight: 400;
    src: url(https://fonts.gstatic.com/s/googlesans/v14/4UaGrENHsxJlGDuGo1OIlL3Owp4.woff2);
}

@font-face {
    font-family: Google Sans;
    font-style: normal;
    font-weight: 500;
    src: url(https://fonts.gstatic.com/s/googlesans/v14/4UabrENHsxJlGDuGo1OIlLU94YtzCwY.woff2);
}

/* ============ BASE CODE ============ */
body,
html,
#search-input.ytd-searchbox-spt input {
    font-family: 'Google Sans', Roboto, sans-serif;
    font-weight: 400;
}

b {
    font-family: 'Google Sans', Roboto, sans-serif !important;
    font-weight: 500 !important;
}


/* ============ WATCHED BADGE ============ */
ytd-thumbnail-overlay-toggle-button-renderer,
ytd-thumbnail-overlay-time-status-renderer[overlay-style=DEFAULT] {
    z-index: 2;
}

ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer,
#progress.ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer {
    background-color: var(--watched-bg-color);
    height: 100%;
    width: 100%;
}

#progress {
    display: flex;
}

#progress.ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:before,
#progress.ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'WATCHED';
    align-items: flex-start;
    align-content: flex-start;
    font-size: 1.35rem;
    letter-spacing: 0.035rem;
    height: 21px;
    flex: 0 0 auto;
    opacity: .8;
    color: #fff;
    background: #121212
}

#progress.ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:before {
    border-radius: 4px 0 0 4px;
    padding: 5px 2.5px 1px 5px;
    margin: 4px 0 0 4px
}

#progress.ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    border-radius: 0 4px 4px 0;
    padding: 5px 5px 1px 2.5px;
    margin: 4px 0 0 0
}

ytd-thumbnail:hover ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer,
#progress.ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer {
    height: 0
}

yt-formatted-string.ytd-thumbnail-overlay-playback-status-renderer {
    display: none;
}

/* ============  BADGES ============ */
.badge-style-type-simple.ytd-badge-supported-renderer,
.badge-style-type-live-now.ytd-badge-supported-renderer,
.badge-style-type-red.ytd-badge-supported-renderer,
#privacy-stats yt-icon.ytd-badge-supported-renderer {
    background: var(--badge-bg);
    color: var(--badge-color);
    fill: var(--badge-color);
    border: none;
}

/* ============ FROSTED ============ */
ytd-thumbnail-overlay-side-panel-renderer {
    --blur: 10px;
    backdrop-filter: blur(var(--blur));
    -webkit-backdrop-filter: blur(var(--blur));
}
}
Spolszczenie z procentami
@-moz-document url-prefix("https://www.youtube.com/") {
/* text */
#progress.ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:lang(pl):before {
    content: 'OBEJRZANE'
}

/* numbers */
#progress[style*="100%"].ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w 100%' !important
}
#progress[style*=": 9"]:not([style*=": 9%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~90%' !important
}
#progress[style*=": 8"]:not([style*=": 8%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~80%' !important
}
#progress[style*=": 7"]:not([style*=": 7%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~70%' !important
}
#progress[style*=": 6"]:not([style*=": 6%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~60%' !important
}
#progress[style*=": 5"]:not([style*=": 5%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~50%' !important
}
#progress[style*=": 4"]:not([style*=": 4%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~40%' !important
}
#progress[style*=": 3"]:not([style*=": 3%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~30%' !important
}
#progress[style*=": 2"]:not([style*=": 2%;"]).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~20%' !important
}
#progress:is([style*=": 2%;"], [style*=": 3%;"], [style*=": 4%;"], [style*=": 5%;"], [style*=": 6%;"], [style*=": 7%;"], [style*=": 8%;"], [style*=": 9%;"], [style*=": 10%"], [style*=": 1"]:not([style*="100%"])).ytd-thumbnail-overlay-resume-playback-renderer:after {
    content: 'w ~10%' !important
}
}