Odgłosy z wnętrza komputera

witam,

i zwracam się do Was z takim oto problemem, a mianowicie od pewnego czasu z wnętrza komputera co jakiś czas wydobywa się cichy jednostajny pisk, trwa on różnie, czasami kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund i nagle ustaje. Nie ma reguły co do częstotliwości i pory pojawiania się tego dźwięku. Jednocześnie podczas tego pisku pojawiają się zakłócenia na monitorze w postaci drobnych falujących pasków na obrazie, które przesuwają się w dół ekranu. Miał ktoś z Was podobny przypadek? Co może powodować ten pisk?

nie da się inaczej jak tylko przez zlokalizowanie żródła

owego pisku-zdjęcie ścianki i wyczekanie momentu

zazwyczaj wiatraki-można leciutko przycisnąć na środku /wczasie kręcenia i wydawania dżwięku lub przy wyłączonym komputerze

na sucho poruszać łopatkami/

i w zależności od efekt wyczuć który

ale co ma pisk do zniekształceń obrazu? macie jeszcze jakieś pomysły?

Witam,

a ten pisk przypadkiem nei dochodzi z monitora ?

mój monitor czasem piszczy gdy ustawie mu częstotliwość powyżej 1280 na 1024, a zakłucenia obrazu miałem gdy częstotliwości odświeżania przestawiła mi sie bodajże na 60Hz, wejdz w ustawienia ekranu i zmień na najwyższą możliwą,

Tak piszczą elementy które mają uzwojenia i rdzeń , transformatory i różnego rodzaju dławiki - posłuchaj czy przypadkiem to nie jest z zasilacza . A na obraz wpływ ma i to wielki, jak wszystkie zawirowania magnetyczne.

dzięki wielkie za sugestie, sprawdzę i dam znać