Odgłosy z wnętrza komputera

Siemano, od jakiegoś czasu komputer wydaje dziwny dźwięk :smiley: Za każdym razem, gdy włączam grę, i czasami gdy wyłączam różne programy. Nie jest to dźwięk, jakby kogoś mordowali, ale równie straszny :slight_smile: Nie wiem co go wydaje, może to być dysk twardy, napęd, czy coś innego? :stuck_out_tongue:

Może byś ten dźwięk jakoś scharakteryzował ?

No lekko nie będzie :smiley: Coś w stylu “Pii” dźwięk trwa momencik, jest na tyle głośny, że trudno go nie usłyszeć :stuck_out_tongue: Wydaje się jakby wychodził tak z okolic napędu DVD, ale głowy nie dam sobie obciąć.

Pozdro :smiley:

ja też słyszę głosy, ale ja się leczę :smiley:

Mógłbyś nagrać i dać na youtube czy coś; p

Może gdy się coś odpala to komp potrzebuje więcej mocy… i wiatraczki, zasilacz intensywniej pracują i mogą wydawać jakieś dźwięki ; D

możliwe że coś się uszkodziło w twoim komputerze lub piszczy bo procek osiąga jakąś temperaturę (zależy jaką ustawiłeś w biosie) a ty bond0075 nie off-topuj tylko pomagaj. ja też słyszałem piszczenie w kompie ale tak jak mówie to było ostrzeżenie o wysokiej temp. ale prawdopodobnie nie jestem pewien mógła ci się głowica w dysku twardym zepsuć i dlatego piszczy. sprawdź skąd dokładnie dochodzi dźwięki i napisz mi na maila skąd dochodzi. moj mail to jaahoo@op.pl.

Chciałem nagrać ten dźwięk, ale co się okazuje? Nie działa mi mikrofon, z którym nigdy nie miałem problemów. Coś mi się wydaje, że coraz więcej rzeczy się sypie :frowning: Spróbuje jeszcze jutro coś wymyślić i wtedy napiszę :smiley:

to “Pii” to głośniczek systemowy jeżeli się nie myle i zależnie od tego jak długi i ile tych piknięć było komputer chce ci coś tym powiedzieć tylko nie znam tego “kodu” musiał byś wyszukać w google.

odłącz dvd i włacz kompa. nastepnie zrób to samo z głośnikiem który nie jest ci potrzebny a jak dalej będzie to samo, to sprawdź dysk twardy- odłącz go i włącz kompa. ewentualnie radiator na procku czy też inny do którego dostał sie kabel albo może się blokuje bo jest przypalony. przyjrzyj się tam dobrze

Głosy z komputera hmm może pijesz za dużo,albo zamiany neurologiczne :slight_smile:

chyba chodziło ci o dziwne dzwięki z kompa

wiatraczek

głosniczek systemowy

karta graficzna

dysk pada

kotrys z romow szaleje

Są jakieś programy do sprawdzenia tego czy podzespoły nie są uszkodzone ? :smiley:

:roll: (tak na marginesie)

@Cpuneczek - zgodnie z tym co już napisano - możesz rozebrać komputer do podstaw by odszukać źródło tego “Pii”, sęk jednak w tym, że jeśli masz do czynienia z ‘poluzowanymi’ cewkami na płycie lub w zasilaczu … to można szukać dniami jeśli nie tygodniami. Co do alarmu temperaturowego (możliwe - ale mało prawdopodobne) - wystarczy go wyłączyć w BIOSie by się przekonać czy to on czy nie on. Tak czy inaczej - trzeba otworzyć obudowę i organoleptycznie zlokalizować źródło dźwięku.

Czy to “pii” nie jest przy starcie komputera, albo jakieś powtarzalne?

Nie czepiajcie się tego “pii” bo to dotyczy testu podzespołów w biosie(POST) gdy komp się odpala a nie podczas uruchamiania gier i programów…

chociaż może płyta gł. coś szaleć;p

Nagraj telefonem… Pożycz od kogoś mic. czy coś i wrzuć dźwięk na neta i wtedy można zobaczyć co się dzieje; P