ODIN MODE, Samsung Galaxy Grand Prime SM-G531F

(mario125p) #1

Witam
Podczas włączania telefonu, wyświetlają się następujące komunikaty:
NO IMAGE: warningmessage. jpg
NO IMAGE: download_image. jpg
ODIN MODE (MULTI CORE DOWNLOAD)
PRODUCT NAME: SM-G531F
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Custom
FRP LOCK: OFF
KNOX WARRANTY VOID: 0x0
SECURE DOWNLOAD: Enabled
RP SWREV: S0, L0, M0

Czy ktoś orientuje się w jaki sposób mógłbym przywrócić telefon?

(kameleon5) #2

Na początek spróbuj zrobić hard reset(zrób kopie kontaktów,sms,zdjęć itp.)bo to wszystko zostanie usunięte po hard resecie.Jak to nie pomoże to zostanie instalacja romu przez Odina.

(mario125p) #3

Hard reset nie przynosi efektu, cały czas wyświetlają się te same komunikaty. Komputer nie widzi podłączonego telefonu (również przez program Kies3). W jaki sposób mógłbym zrobić kopie kontaktów, smsów, zdjęć itp.?

(blumberplumber) #4

Download Mode i flash ROM’u. Pobierz Odin’a i ROM np. z sammobile.com:
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-grand-prime/SM-G531F/XEO/

Link do Odina:

(krystian3w) #5

Masz przełączoną opcje z “tylko ładuj (/ ładowanie)” na np. transmisje MTP?

(mario125p) #6

Nie przełączałem na transmisje MTP. Jak mogę tego dokonać?

(kameleon5) #7

Czy możesz przejść w tryb download?:https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-g531f-galaxy-grand-prime-ve/download-mode/ jeśli tak to Odinem zainstaluj nowy rom-linki masz w powyższym poście,jeśli telefon nie przejdzie w download mode to może być padnięta płyta główna.

(mario125p) #8

Nie mogę przejść w tryb Download. Próbowałem zainstalować nowy rom, ale wyskakuje w Odinie “Fail”. Jakieś pomysły? .

(Leszek2204) #9

zaznacz BL i AP i spróbuj odnowa

(mario125p) #10

Czy podczas instalacji, pole RE-Partition ma być również zaznaczone?

(Leszek2204) #11

Nie tam nic nie ruszaj

(Leszek2204) #12

a spróbuj programem SamFirm jest lepszy niż Odin

(Leszek2204) #13

tu instrukcja https://www.youtube.com/watch?v=wd0ug5a1hQ0

(kameleon5) #14

Brak pliku PIT-rozwalone partycje(logi Odin).Musisz pobrać program SamFirm i tam zaznaczyć Binary Nature by pobrać rom 4 plikowy(będzie 5 plików z plikiem PIT).Plik Pit jest w CSC(zrób kopie tego pliku i zmień rozszarzenie na rar i wypakuj).Zmień program Odin na starszy.Re-Partition zaznaczasz jak robisz flash z urzyciem pliku Pit-w innym przypadku(romy jednoplikowe) nie zaznaczasz do uwalisz telefon.

(mario125p) #15

Zaznaczyłem “BL” również to samo (nie wiem tylko czy w okienko przy BL trzeba załadować plik jak w przypadku AP).

(kameleon5) #16

Tak musisz załadować wszystkie pliki do odpowiednich pól w Odinie-czytaj logi z Odina-brak pliku CSC,podałem ci rozwiązanie w moim wcześniejszym poście co powinieneś zrobić.Na ostatnim Odinie(3.13)nie zrobisz flasha bo jest do nowszych romów(8-Oreo)i wywali ci plik .img bo tych plików nie czyta tylko nowe lz4.Pobierz wersji 3.10.

(mario125p) #17

Zrobiłem wszystko według poleceń, ściągnąłem 4 pliki przy pomocy SamFirm, zmieniłem CSC na rar i rozpakowałem. Ściągnąłem i uruchomiłem Odin 3.10, niestety nic się nie dzieje. Jakieś sugestie, czy telefon szrot?

(kameleon5) #18

Czyli wszystko szare nie można włączyć start-to może być padnięta płyta główna.