Odinstalować Windows Media Player, marzenie


(Lolyt Xd) #1

Mam problem, a raczej pytanie. Jak usunąć Windows Media Player 10?? I czy w ogóle się da?? A jak tak to jak??


(Magik) #2

No cóż, panowie z Microsoftu twierdzą, że to bardzo proste. Podobno wystarczy go znaleźć w Dodaj/Usuń programy i usunąć, ewentualnie użyć przywracania systemu :-).

Jak chcesz, poczytaj tutaj

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/mp10/faq.aspx#2_3.


(Chees) #3

W dodaj/usun nie mozna tego odinstaslowac!


(fiesta) #4

Jak nie można jak można :P:P

W oknie dodaj usuń programy masz przycisk Dodaj usuń składniki windows i tam powinieneś znaleźć windows media playera.


(lazikar) #5

Jak można jak nie można. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

W lokalizacji którą podałeś, czyli dodaj usuń składniki windows możesz usunąć jedynie skróty z menu start i pulpitu a nie odinstalować Windows media player. :?


(fiesta) #6

Oczywiście że można tylko że trzeba odblokować tą funkcję modyfikując wpisy w rejestrze . Niestety jak to się robi teraz nie pamiętam, bo korzystałem z jakiegoś artykułu w prasie. Do tej pory mam ją odblokowaną i jak byk właśnie w tej lokalizacji jest WMP. Proponuję poczekać, może któryś z forumowiczów będzie wiedział jak to zrobić.


(Rafi) #7

Znowu się zaczyna :roll:


(fiesta) #8

Proszę zachowaj sobie takie porady dla kolegów z piaskownicy. :evil: :evil: :evil:

OT :arrow: KOSZ


(MrAsusrp6) #9

kilka dni temu pisalem na ten temat i zeczywiscie d dodaj usun sie usuwa -sam probowalem i usunolem


(lazikar) #10

W takim razie czekamy na konkrety. :?


(MrAsusrp6) #11

zainstalowalem 10 -ke weszlem w dodaj usun i odinstalowalem,mialem wylaczone przywracanie systemu i odinstalowalem


(lazikar) #12

I WMP 10 został całkowicie usunięty z twojego komputera. Po tej operacji możesz normalnie zainstalować wersję 9??


(MrAsusrp6) #13

tak zainstalowalem 9

tu maz screna z 9


(fiesta) #14

Proszę oto opis modyfikacji rejestru w celu usunięcia składników poprzez opcję dodaj usuń składniki systemu.

Usuwanie zbędnych składników systemu (Windows XP Pro/Home i 2000)

Przed rozpoczęciem tej operacji klikamy w Menu start i wybieramy pozycję "Uruchom" (lub wciskam skrót kalwiaturowy Win+R). W otwartym okineku wpisujemy taki ciąg: "notepad.exe C:/windows/inf/sysoc.inf" zakładając że masz zainstalowny system na partycji C: (jeżeli na innej to zmieniamy literke dysku). Powinien otworzyć sie Notatnik gotowy do edycji pliku sysoc.inf. Kolejnym krokiem jest wybranie funkcji zamiany tekstu. Wciskamy Crtl+H i uzpełniamy pole "Znajdź tekst" na "HIDE" (bez cudzysłowia). Pole zamień na zostawiamy puste. teraz wystarczy tylko kliknąc na przycisk "Zmień wszytko" i zapisac zmiany.Po wykonaniu togo przechodzimy do panelu sterowania i uruchamiamy "Dodaj lub usuń programy". W nowo otwartym okienku wybieramy opcję "Dodaj lub usuń składniki systemu". W tej chwili możemy odinstalować wszystkie zbędne składniki (usuwaj tylko te, co do których jesteś pewien do czego służą; jeżeli przy którejś opcji nie ma opisu - zostaw po staremu).

Po wykonaniu powyżeszej operacji w oknie o którym była mowa w moich powyższych postach pojawia się WMP i można go bezproblemowo wykasowac.


(lazikar) #15

Wprowadziłeś mnie w błąd mówiąc o rejestrze. Nie jest to modyfikacja rejestru tylko pliku sysoc.inf. Wiedziałem o tym i nawet mam usunięte wpisy HIDE i jakoś nic więcej na temat WMP się nie pojawiło. Jest dokładnie to samo co było prędzej (Oczywiście jeśli chodzi o WMP) :?


(fiesta) #16

Owszem za co przepraszam :oops: :oops: :oops: . Tyle tylko że nie jest to moja porada tylko jest zaczerpnięta z literatury fachowej. I dziwni mnie tylko czego u Ciebie nie pojawił się na liście składników do usunięcia WMP :? :? :? . Może coś zrobiłeś nie tak ?? Poczekajmy na odpowiedź micha (czyli samego zainteresowanego problemem). W moim przypadku wykonanie powyższej operacji spowodowało wyświetlenie na liści składników systemu do odinstalowania.


(lazikar) #17

Na liście jest WMP tylko z informacją

"Dodaje lub usówa dostęp do programu WMP z menu start i pulpitu"

Zresztą przed modyfikacją pliku sysoc.inf informacja była taka sama. :?


(Lolyt Xd) #18

Ja zainstalowałem WMP10 ale jej nie ma w dodaj i usuń programy i tez nie ma w dodaj usun skladniki windows probowalem tez pousuwac pliki z katalogu wmp10 ale to nic nie pomoglo


(lazikar) #19

Użyj funkcji przywracania systemu. :?


(Kanapon) #20

No ale jaki był powód odinstalowania 10? Powinna byc wszak lepsza od 9.

Czy w ogóle w Win XP można odtworzyć filmy nie mając zainstalowanego jakioegoś WMP, bo większość odtwarzaczy programowych (np. SubEdit) korzysta i z WMP...

Kanapon