Odinstalowałam VIA USB 2.0 Controller

Witam wszystkich. Ratujcie #-o Odinstalowałam sobie VIA USB 2.0 Controller i nie wiem teraz jak go ponownie zainstalowac. Chciałam z płyty, ale nie da się z płyty instalacyjnej wyodrębnić tego konkretnego pliku, który chce zainstlowac. Z płyty od razu chce zainsatlowac wszytko, a ja chce tylko ten konkretny sterownik. Próbowałam przez Ekslorowanie … ale nie wiem jak ten plik będzie się nazywał na płycie … i gdzie go mam szukać. Czy znajdę go dziś na internecie ? Jest on od płyty głównej Gigabyte GA-K8VT800 . Próbowałam szukać sama ale tego jest strasznie dużo, a ja się tak bardzo nie znam … Pomoże mi ktoś ?

* przepraszam że niema ci z kreseczką w niektórych słowach … nie mam tej literki

Powinna być opcja przywróć sterownik, tam gdzie go odinstalowałaś. Jak nie to zainstaluj sterownik i wybierz wyszukiwanie w lokalizacji i podaj tam płytę. System sam powinien znaleźć potrzebne pliki.

dokładnie jak napisał harnas powinno się udać.

Oczywiście robisz to w menadżerze urządzeń;]

Katarrrynka , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Tam gdzie odinstalowałam czyli w panelu sterowania ? Tam takiego czegoś nie ma. Z drugim sposobem to nie za bardzo rozumiem jak mam zainstalować sterownik jeżeli nie wiem który ? a nie mogę go zainstalować z płytki. Nie wiem czy to to, ale po tym jak odinstalowałam ten sterownik włączył mi się kreator wyszukiwania nowego sprzętu i skorzystałam z niego podając mu lokalizację płyty. Tylko nie podoba mi się bo po użyciu tego kreatora nie pojawił się on w panelu starowania, a chciała bym żeby tam był żebym wiedział na przyszłość, że ten sterownik jest.

Sterownik powinien znajdować się w Windows Update (zakładam, że komputer ma dostęp do internetu).

  1. W menadżerze urządzeń znajdź “VIA USB…” lub coś o podobnej nazwie z żółtym wykrzyknikiem jako ikoną.

Prawy klik na “mój komputer” -> “zarządzaj”.

W lewym panelu (drzewko) znajdź “narzędzia systemowe” i w nim “menadżer urządzeń” .

Teraz po prawej znajdź urządzenie “VIA USB…” (będzie prawdopodobnie z żółtym wykrzyknikiem).

  1. Prawy klik i “Aktualizuj sterownik” - zezwól na połączenie z Windows Update, dalej, automatycznie wyszukaj… i poczekaj aż ściągnie właściwy sterownik.

Jeżeli komputer nie ma dostępu do internetu na płycie szukaj czegoś o nazwie VIA 4in1 Hyperion (ale może go nie być w tej paczce), VIA USB lub po prostu VIA lub USB. Ze względów licencyjnych sterownik nie mógł być udostępniony w internecie (jest tylko dla starszych wersji Windows).

  1. Sprawdzałam w Menadżerze urządzeń i niema tam żadnej ikonki z żółtym wykrzyknikiem.

  2. Zainstalowałam z płyty, ale żeby się upewnic czy dobrze zainstalowałam wstawię jeszcze screeny …

Są jakieś dwa VIA jeden w folderze Chipset

zrzutekranumuf.png

Uploaded with ImageShack.us

W którym są oto takie foldery: (Ja zainstalowałam sterownik z 4in1 przez setup)

beztytuu2qc.png

Uploaded with ImageShack.us

Drugi jest w folderze audio …

beztytuu3xp.png

Uploaded with ImageShack.us

I jeszcze jedno w Program Files jest jakiś folder VIA czy to znaczy że ten sterownik jest zainstalowany ?

W komputerze masz jeszcze kilka sterowników tej firmy - niekoniecznie.

Możesz pokazać co masz w menadżerze urządzeń w gałęzi “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej” (czy jakoś podobnie)? Tylko tym razem poprosiłbym o coś w większej rozdzielczości niż 320x240.

Najlepszym testem będzie podpięcie czegoś pod USB (najlepiej pendrive) - jak wykryje bez problemu i będzie działał z normalna prędkością to wszystko jest OK.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.