Odinstalowałem sterowniki do karty dźwiękowej

Witam!

Zacznę od tego że ja, informatyk od siedmiu boleści wziąłem się za czyszczenie mojego starego kompa. Odkąd kupiłem nowego lapka, stary komputer jest używany sporadycznie przez moich rodziców. Kasowałem programy, które wiedziałem że są już nie potrzebne. Jednak pomyliłem się. Okazało się że skasowałem sterowniki do karty dźwiękowej (sound blaster audigy). Aby się upewnić że to sterowniki włączyłem muzykę - nic, cisza. 

Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? Ja już go nie używam ale moja Mama ogląda czasami seriale więc dźwięk by się jeszcze trochę przydał :smiley:

 

Bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

 

Pozdrawiam!

Zainstalować je od nowa?

wiem że można ściągać sterowniki legalnie ale na tym moja wiedza się kończy. Chce po prostu żeby głośniki znowu działały 

Jeśli jest możliwość ponownego ich zainstalowania i to pomoże to tak. Ale może macie inne pomysły, które rozwiążą problem (nie działających głośników)

Nic po za instalacją sterownika mi nie przychodzi do głowy.

 

Skoro odinstalowałeś sterownik to logiczne powinno być to że trzeba go ponownie zainstalować.

 

Podaj model karty dźwiękowej (jeśli jest to zewnętrzna karta na PCI) lub model płyty głównej (CPU-Z zakładka Mainboard) jeśli używasz zintegrowanej karty dźwiękowej.

Karta dźwiękowa nazywa się " Realtek AC97 Audio " przeczytałem to  z " Narzędzie diagnostyczne DirectX" a obok nazwy karty jest tabelka z sterownikami i z tego by wynikało że sterowniki jednak są . Nazwa sterowników: " ALCXWDM.SYS " 

Może program który od instalowałem jednak nie jest sterownikiem do karty dźwiękowej a głośniki nie działają z innego powodu ?

Jak widzisz wszyscy uważają że to sporawa dziecinnie prosta i tak jest rzeczywiście. Z miejsca ustawionego tematu nie wynika jaki masz zainstalowany system ale głosuje że komputer jest z Windows XP. Trzeba sprawdzić w Menadżerze Urządzeń czy karta muzyczna jest nie zainstalowana (np żółty znak zapytania lub wykrzyknik) Menadżer Urządzeń znajdziesz przez Mój Komputer prawy przycisk właściwości lub przez panel sterowania. Jeżeli Karta muzyczna jest zintegrowana to wystarczy automatycznie przywrócić sterowniki .