Odinstalowanie antywirusów

mam 2 programy antywirusowe, tak informuje mnie program Kaspersky, który chciałam zainstalować

programy te ( Avast 4.0 i AVG 8 ) miałam kiedyś zainstalowane, ale juz dawno je wywaliłam natomiast coś po nich zostalo :frowning:

wyszukiwarka nic nie może znaleść a Kaspersky wciąż pisze że działają - zupełnie nie wiem o co chodzi ??

proszę o pomoc ! - proszę też o odpowiedź jak dla “blondynki” bo niestety nie jestem informatykiem lecz młodą matką :slight_smile:

Możesz użyć któregoś z tych deinstalatorów:

Free Uninstaller

Revo Uninstaller

Total Uninstall

Ashampoo UnInstaller Platinum

Radzę zainstalować po kolei, tzn. że jak jeden nie znajdzie wpisów AVG i Avast! to odinstalować i zainstalować kolejnego dopóki nie znajdą ich wpisów, ewentualnie jakby żaden nie znalazł to trzeba będzie w rejestrze usunąć wpisy.

Otworzyc dysk C/Program files znaleśc foldery po tych programach i usunąc.Następnie pobrac program http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1125&CCleaner+v2.22.968 zainstalowac przeskanowac i usunac wpisy.Jeżeli ta metoda zawiedzie:

Start wpisac komendę “Regedit” kontynuuj kliknąc na klucz

HKEY_CURRENT_USER następnie klucz SOFTWARE

Odnaleśc pozostałości po programach i usunąc wpis ręcznie.Prawą myszką kliknąc na program i zaznacz usuń.Restart kompa i po wszystkim. :slight_smile:

nie bardzo rozumiem to polecenie ??

tzn. gdzie mam wpisać “Regedit” ???

próbowałam programami podanymi wyżej ale nic z tego

obie pozostałości po Avascie i AVG wciąż siedzą w moim kompie :frowning:

deinstalatory

tutaj

można także użyć AppRemover

pobierz

Start > Uruchom > Regedit i znajdź HKEY_CURRENT_USER i klucz SOFTWARE i tam odszukaj wszystkiego związanego z Avastem.

Polecam także przeczyścić system programem Ccleaner i oraz jednego z modułów bardzo dobrej polskiej aplikacji Odkurzacz

Pozdrawiam

Deinstalator Avast,AVG Remover.

Sprawdź jeszcze w HKE_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE.