Odinstalowanie Avasta. Infekcja

Witam!

Otóż mam mały problem. Po aktualizacji Avasta z wersji 7.0.13 do versji 7.0.1474 miałem problem z uruchomieniem osłon. Program zatrzymał osłony i nie chciał ich uruchomić ponownie nawet po ponownym uruchomieniu komputera

  1. czym to mogło być spowodowane ?

Odinstalowałem program pobrałem ponownie i wszystko jest ok ale:

  1. Co się dzieje jesli odinstalowuję Avasta a w " kwarantannie " znajdują się zatrzymane i zarażone pliki ? Co się z nimi dzieję ? są usuwane razem z avastem ?

Boję się infekcji po odinstalowaniu avasta …

Bardzo proszę o odpowiedź.

ad 1. Jakiś błąd podczas aktualizacji. Najprostsza metoda naprawy to to co zrobiłeś - reinstalacja antywirusa.

ad 2. W sumie to nigdy się tym nie interesowałem, po prostu ręcznie usuń wirusy z kwarantanny (konserwacja -> kwarantanna, klikasz lpm raz na dowolnym wpisie, ctrl + a, klikasz ppm i usuń).

Jak bardzo boisz sie infekcji, to na czas reinstalacji avasta wyłącz internet (rozłącz się z siecią WiFi lub odłącz kabelek sieciowy jeżeli korzystasz z sieci po kablu).

Tak, ale problem w tym ze przed reinstalacją, w " kwaranntanie " były zarażone pliki, a po ponownym zainstalowaniu antywirusa - zniknęły Czy zostały usunięte wraz z programem ?

Raczej tak. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie pliki z wirusami zostają od tak normalnie przywrócone na swoje miejsce. Dla spokoju ducha zapuść sobie skan przy uruchamianiu komputera. Jeśli doszło do infekcji (co wydaje mi się mało prawdopodobne) to taki skan powinien bez problemu wykryć te wirusy.