Odinstalowanie DirectX 9

Jakim programem moge usunac DirectX 9?

Wiem, ze sa takie bo widzialem kiedys, gdzies ale zwykle byly nieskuteczne, prosze o sprawdzone…

nie wiem po co ci to potrzebne,ja to robiłem jeden raz i się udało[myślałem,że przez direct 9.0 krzaczą mi się gry].Używam XPProf i napiszę jak zrobiłem w tym systemie.Musisz mieć program DirectX Eradicator oraz płytkę z windąXP.Zaloguj się jako administrator,sam proces nie jest trudny,polega na uruchomieniu programu DirectX Eradicator i włożenia płytki do napędu i wskazania plików z katalogu i386[na krążku z windą],które program zamieni,na koniec restart i masz znowu Direct 8.1

Jednak teraz mam znowu Direct 9.0b,ponieważ nowe gry tego wymagają.

Pozdro :slight_smile:

Napisałem gdzie indziej to ostrzeżenie.

Po prostu w Win 98SE zmieniałem DX6.4 na 8.1 - miałem

potem komunikaty o problemach wersji sterowników.

Problem się skńczył po usunięciu DX i instalacji nowej wersji.

Karol a wiesz moze z kad moge pobrac tego DirectX Eradicatora?

A potrzebne mi jest odinstalowanie poniewaz chcem sobie przetestowac karte graficzna (GF2 MX400) 3DMarkiem2001 SE, a zeby go uruchomic trzeba miec directx 8.1 zainstalowanego.

NIE RADZĘ ODINSTALOWYWAĆ DIRECTX :!: :!: :!: :!: TO NIC NIE DA :-x

Dlaczego nic nieda? Jak chcem uruchomic 3DMark2001 SE to wyskakuje mi komunikat aby zainstalowac DirectX 8.1. Usuna 9, zainstauje 8.1, przetestuje grafike i znowu wroce do 9.

Pierwszy raz słyszę o takim problemie :?

No serialnie uruchamiam 3DMark2001 SE i wyskakuje komunilat o bledzie spowodowanym zla wersja DirectX, prosi o zainstalowanie DirectX 8.1 w celu pominiecia tego bledu (czy jakos tak).

Wpis numer 1 w Google. Więcej wiary w siebie :evil:

http://216.239.51.104/search?q=cache:6B … l&ie=UTF-8

Dzieki ale wiara we mnie mnie rozpiera az sie w niej zatracam powoli.

dopiero teraz mam dostęp do kompa,więc mogę odpowiedzieć.

Wiem,że ty i ja mamy winxpprof,mamy ten sam benchmark 3DMark2001SE,więc w czym problem?Ja mam bibliotekę 9.0b i benchmark normalnie się otwiera i testuje.Na twoim miejscu uruchomiłbym na początku narzędzie systemowe directx i przeprowadził testy.

poza tym z powodu tego benchmarka ja bym nie bawił się w odinstalowanie directx.

ja to robiłem raz i mi się udało,lecz użycie tego narzędzia stanowi pewne ryzyko[jest to narzędzie nieoficjalne pozbawione wsparcia technicznego zrówno autorów jak również micro$oftu]Linku nie będę podawał zrobił to Asterisk.

Podam za to 2 linki,które mogą się przydać ludziom chcącym zbadać wydajność swego kompa.otóż Jamaica możesz sprawdzić wydajność swojej grafy w necie na stronach:[są tam testy porównujące w określonych konfiguracjach]

http://benchmark.pl/ranking.php

http://service.futuremark.com

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Karol dzx, zastosuje sie do twojej rady.

Kiedyś miałem taki program do usuwania DX8 i po usunięciu nie mogłem załączyć większkści gier. Jak chciałem załączyć jakąś grę to pisało że musze zainstalować DX8 a jak chciałem zainstalować DX8 to pisało że mam już zainstalowany i instralacja nic nie dawała. Odradzam usuwanie DX takimi programami.

Dzieki wielkie wszystkim, napewno zrezygnuje z odinstalowania sterownika jakims progsem. Pozostane przy tym co mam.

THE END

taki problem sie zdarza przy niektórych konfiguracjach. Prawdopodobnie masz już nieźle napakowane w systemie. Jednak jeśli nie możesz odinstalować dxsa, bo nie masz np do tego programu, to możesz tak jakjest zainstalować wersję 8.1, a potem ponownie 9. ja tak robiłem i nie nabroiłem. Ale może to być też kwestia źle napisanych sterowników.

Nawiasem mówiąc: mam gdzieś jeszcze taką kartę i na systemie Duron 1600, 256 ram 133MHz, płycie z chipsetem KT 133A , win XP w 3D Marku 2000 uzyskiwałem ok. 8 000 pktów, a w 3DMarku 2001 SE - o ok. 1000 pktów mniej, ale jednocześnie nie obsługiwała chyba z połowę testów.

Inna rzecz - nie ma sensu instalować najnowszego Detonatora, bo one są już pisane przede wszystkim pod nowe GeForce-y. starczy w zupełności wersja z końca 2002 roku, a nawet wcześniejsza.