Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie

(Kamyk20 95) #1

Witam.

Mam do was prośbę. Otóż muszę odinstalować obecny system Windows Xp professional i zainstalować Windows Xp home edition. Jest tak ponieważ wykrywa iż na komputerze jest zainstaowany system piracki ( nie jestem piratem , nie wiem jak to się stało, wiem , że to brzmi głupio), a mam oryginalny system Windows Home edition, płyta, klucz itd. wszystko jest. Tyle, że nie wiem jak się za to zabrać, czy powinienem zrobić kopię zapasową dysku, jak odinstalować system, a następnie zainstalować. Czy wszystko jest przy odinstalowywaniu usuwane. Jakby ktoś mógł niech opiszę całą tą "sekwencję" krok po kroku.

Z góry dzięki

(kosti1) #2

jak masz orginalny home edition to co sie dziwisz żę wyskauje powiadomienie i nielegalnym systemie skoro masz profesional edition zainstalowany ,twoje dane ktore niechcesz stracic poprostu przekopiuj na inną partycje,systemu nie da sie tak poprosu odinstalowac musisz sformatować dysk i postawić system od nowa

(Kamyk20 95) #3

Ja się nie dziwię. To, że jest inny system zainstalowany wiem od dawna i to, że z tego powodu wyskakuje komunikat, że mam piracki system (gdy jakimś cudem zainstaluje się program microsoftu do sprawdzania legalności systemu) też wiem. Dlatego chcę ten system odinstalować i własny oryginalny zainstalować.

Tak sformatowac musze ale ze wzgledu na to ze jestem w tym wszystkim jednak zielony prosilbym o jakas bardziej szczegolowa instrukcje jak tego dokonac.

(kosti1) #4

normalnie tak jak tu http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html

google nie gryzie! !!

(Kamyk20 95) #5

Google gryzie bo w duzej mierze znajduje FORA, a nie takie strony. W kazdym razie dzieki. Pozostaje juz tylko sprawa formatu.

(errata72) #6

Jako pierwszy temat na stronie "Systemy operacyjne MW " jest: symulator-instalowania-systemu-opisy-techniczne-pomoce

(mareksolak) #7

kosti1 , fajne ale nie trafione

errata72 , też pudło

• za chwile to wyjasnie

Kamyk00 , odinstalowanie polega na całkowitym wyczyszczeniu dysku C:\ czyli tracisz wszystkie dane z tego dysku

Przed formatowaniem przenieś wszystkie ważne (dla Ciebie) pliki na inną partycje , eksporyuj kontakty z komunikatorów do serwerów , zapamientaj/zapisz mail i hasło.

nie można zainstaliwać starszej/gorszej wersji systemu na nowszej - nie zainstalujesz home na prof. tak zamo jak nie zainstalujesz sp na viste - instalator nie pozwoli

Ściągnij sobie g-parted > zrób dysk startowy na CD > odpal do spod BIOS'u i zrób format c:\ -polecam na ntfs

• dopiero na czystej partycji zainstalujesz sp home