Odinstalowanie NOD 32


(manfred1) #1

Witam serdecznie mam takie pytanie otóż zainstalowałem sobie wersje trial a teraz chcialem ją odinstalować. Postapiłem wg prawideł tzn START- Programy- EST i w tym powiedzmy katalogu na samym dole napis UNISTal klikam odinstalowałem ale z ciekawości zagladam na START Panel sterowania- dodaj lub usun programy- i usuwam NOD 32 co potwierdza mi usunięcie programu. Następnie (chyba przesadzam ) otwieram RegCleaner i usuwam wszystko co związane jest z NOD 32 i ESt.Poczym zagladam do Mój komputer dysk c program files a tam jest katalog EST z moim antywirem NOD 32???? . Czym i jak usunąc coś takiego a na przyszłośc mam pytanie czy zawsze po usunięciu jakiegoś programu zostają takie śmieci???Za pomoc dzięki


(Kosior6) #2

A w dodaj lub usuń programy jest wpis nod32, jesli nie ma to mozesz usunac, a jeśli plik bedzie stawiał opór to uzyj programu Pocket KillBox


(manfred1) #3

Dzięki za pomoc- w dodaj lub usuń nie ma wpisu sprawdziłem ale pozostał w program files na dysku c i niczym nie mogę go ruszyć mam tam kilka innych katalogów z nieużywanymi juz programami . Zaras instalije KilBoxa i zaczynam tę jak narazie nierówną walkę.

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 11:45

Nie bardz wiem jak dokładnie posłużyć się tym programem a nie chciałbym sobie systemu usunąć. Proszę o pare wskazówek jeśli można.


(Kosior6) #4

W polu Full Path.... Podajesz ściezke pliku, w niżej połozonej belce zaznaczasz delete on rebot i klikasz na krzyzyk obok sciezki dostepu do pliku


(manfred1) #5

Niestety tylko restartuje mi kompa a plik EST w program files jak był tak jest.


(x-awier) #6

Spróbuj programem Unlocker :arrow:


(aju) #7

Czy po odinstalowaniu noda zrestartowałeś chociaz system?

Jest to wymagane aby usunąć ten folder z C://program files/

Folder powinien się również bez problemów dać usunąć w trybie awaryjnym (F8 podczas startu systemu) i nie trzeba się paprać ze zbędnymi programami.


(manfred1) #8

Tak zrestartowałem ale o tym że można usunąc w trybie awaryjnym nie wiedziałem. Na nastepny raz tak własnie zrobię nie mniej program który mi polecił x-awier poradził sobie z tym bez najmniejszego problemu. Gorąco dziękuję na przyszłośc będe wiedział.

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 14:56

A jednak coś sknociłem bo przy otwieraniu skrzynki wyskakuje mi taki komunikat http://img19.imageshack.us/img19/6549/problem7ba.jpg


(Kosior6) #9

Błąd wystepuje poniewaz przed odinstaloaniem nie wyłaczyłeś ochrony poczty w NOd32 a program pocztowy nadal próbuje uruchomic ta ochrone :):slight_smile: Ale jak to wyłaczyc to nie wiem.


(aju) #10

Czy przed usunięciem folderu z program files odinstalowałes noda z dodaj/usuń programy?

Zainstaluj program jeszcze raz i należycie go odinstaluj tak jak powinno być.

Za skaner poczty odpowiedzialny jest moduł emon więc możesz go przed odinstalowaniem wyłączyć w opcjach programu.


(manfred1) #11

Mam nadzieje ze go wyłaczyłem wszystkie fistaszki w NOD powyłanczałem program odinstalowałem. Wszuystko działa w poczcie nie włącza sie juz ten alert ale znowu spojrzałem do DYSK C PROGRAM FILESS a tam znowu pozostał katalog z zawartością http://img529.imageshack.us/img529/1971/problem3wj.jpg Może jednak pozostawie to gdybym czasem nie wyłączył tego skanowania poczty.


(aju) #12

Kurcze jednak dalej cos mi nie pasuje bo po odinstalowaniu nie powinno być już tych folderów.

Przeczyśc rejestr programem jv16 oraz sprawdź w menedżerze zadań czt w procesach nie działa nadal proces nod32(xxx).exe


(Kosior6) #13

Folderu nie powinno byc, ale ja bym to wywalił ponieważ u mnie tez raz zostały takie pozostałości, ale je wywaliłem i wszystko było OK wiec podejrzewam że i u Ciebie będzie tak samo :):slight_smile:


(manfred1) #14

Usunołem ręcznie i jak narazie wszystko w porządku no pół dnia spedziłem zresztą tak jak i WY ale serdecznie dziękuję za pomoc.


(Kosior6) #15

Proszę bardzo :):slight_smile: Do usług :):slight_smile: