Odinstalowanie Programów

Witam ,

Chciałbym prosić doświadczonych użytkowników aby mi doradzili , które programy są bezużyteczne i które mogę bez problemowo odinstalować , połowa programów nie wiem do czego służy dlatego proszę o pomoc , tutaj ss’y :

odinstalowanie.png

odinstalowanie2.png

  1. Windows Live Mesh, czyli numery 1 i 3.

  2. GOM Player.

  3. K Series Screensaver.

  4. Inne Live Meshe z mongolskimi napisami.

  5. SQL Server, chyba, że używasz.

  6. WinRAR, zamiast niego zainstaluj 7-Zip.

ok dzięki , a mam do Ciebie pytanie

Przestudiowałem google i nadal nie mogę dojść do czego służą Windows Live Mesh, K Series Screensaver oraz SQL Server?

K Series Screensaver, to jakiś wygaszacz ekranu, a Windows Live Mesh, to u ciebie są jakieś śmieci (cała nazwa programu powinna być po polsku za wyjątkiem nazw własnych).

A SQL Server?

Microsoft SQL Server

Ok dzięki , tutaj mam jeszcze 1 ss’a którego zapomniałem dodać :

odinstalowanie3.png

Stąd co usunąć ?

Tutaj tylko Live Mesh. Inne programy według uznania. Nie korzystasz - wywal. Tylko uważaj na sterowniki.

Ok dzięki wielkie :))

Dodane 29.08.2011 (Pn) 11:32

A czy usunąć Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable x86, skoro posiadam 2010 wersje 64 bit ?

I czy to mogę odinstalować ?

odinstalowanie4.png

Jak miałem Windows, to było to potrzebne do uruchamiania niektórych programów.

Windows Live możesz usunąć jeśli nie korzystasz. W skład tego wchodzą m.in. DVD Maker, Movie Maker.

Domyślam się, że kupiłeś laptopa z całym jego “dobytkiem”. Też miałem podobny problem i poszedłem na całość: po prostu zrobiłem format i postawiłem system od zera(płytę systemem pożyczyłem od kolegi, a klucz miałem przyklejony na lapku), zainstalowałem wymagane sterowniki i potrzebne tylko mi programy i… przeżyłem szok! !!

Rejestr już mam wyczyszczony po programach , a o formacie też się zastanawiałem ale niestety nie mam skąd dorwać płytki z systemem ;//

bbbb1 , w zasadzie twoje rozwiązanie jest najlepsze.

Usunąłbym jeszcze:

:arrow: Asus LifeFrame 3

:arrow: Asus Virtual Camera

:arrow: Asus Splendid (nie wiem, czy ktoś z tego korzysta :stuck_out_tongue: dla mnie obraz jest częściej gorszy, niż lepszy po użyciu tego)

K_Series - nie wiem, czy da się to usunąć, sam próbuję już od prawie miesiąca :wink: - bez rezultatów.

Hitm3n , a co to w ogóle to K Series? Wygaszacz?

Hitm3n , a co to w ogóle to K Series? Wygaszacz?

sunbeam96 - K Series Screensaver to “asusowy” wygaszacz ekranu.

Dodane poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:29

Przecież to program do obsługi kamery Asusa - pozwala na filmowanie, robienie zdjęć, dodawanie ramek, modyfikację kolorów itd.

Nie wiem, czy ktoś robi zdjęcia kamerą z laptopa :roll:… Ale, co kto lubi. Zupełnie niepotrzebne do obsługi programów korzystających z kamery (typu Skype lub inne komunikatory video lub video chaty).

Tak, to wygaszacz ekranu.

Jeszcze mi powiedzcie do czego służy program Microsoft Silverlight ?

Odpowiednik Adobe Flash Player, ale wydany przez Microsoft - nie znam jednakże za wielu stron, które mają go zaimplementowane…