Odinstalowanie programu i utrata danych

Witam! Na początek chciałem powiedzieć, że jestem tu nowy więc możliwe, że nieodpowiednio umieściłem wątek, za co przepraszam. Otóż mam taki problem. Zainstalowałem pewien program w folderze z filmami. Po prostu luzem wszystkie pliki programu były z filmami. I odinstalowałem ten program, a że był on w folderze z filmami to i filmy się usunęły. I moje pytanie brzmi czy da się te filmy odzyskać? Bardzo mi na tym zależy. Mam nadzieję że mi pomożecie. Pozdrawiam.

tak trochę dziwne, że się pousuwały również filmy, bo jak usuwasz program to zazwyczaj się pliki programu usuwają, a te które nie są powiązane to zostają… No ale odzyskać możesz, do tego potrzebny jest program do odzyskiwania danych. Np OnTrack Easy Recovery lub inne, które są na dobrychprogramach.

GetData Back for NTFS, tylko zainstaluj na innej partycji niż te filmy, bo w przeciwnym razie pożegnasz się z niami na amen

dzięki za namiar na ten program. a ten dobry PC INSPECTOR File Recovery?

a filmy się pousuwały bo były w folderze z programem więc cały folder się ‘odinstalował’

Prędzej odzyskasz tym co ja podałem…

no chyba, bo tym pierwszym to nie dało rady :confused:

a czy tymi programami mozna sprobowac odzyskac odinstalowany program?

Można. Ale tylko spróbować. Odinstalowanie (poprawne!) programu to nie tylko usunięcie jego plików z dysku ale też usuniecie jego wpisów z rejestru. Plus, co mocno utrudnia sprawę - co bardziej skomplikowane programy “sieją” swoimi plikami po folderach systemowych. Trzeba by wiedzieć, które to.

No i najważniejsze - próba odzyskania odinstalowanego programu powinna się odbyć jak najszybciej. Każda chwila zwłoki, to zmniejszenie się szans na odzyskanie. Ze względu na to, że (w skrócie) te usunięte pliki mogą być nadpisane przez nowe, lub zmieniane inne pliki.

Możesz też sprubować przywracania systemu lub poszukaj utraconych filmów (recznie) w System Volume Information - jak sie tam dostać?

-to mała podpowiedź dostanie-sie-plikow-windowsa-wina-innej-partycji-t432114.html

wiem wiem temat inny ale tym sposobem możesz również przeglądać kopie plików przywracania systemu

Mam nadzieje że moderator mnie nie uśmierci za te herezje ale to naprawde możliwe bo sprawdzałem na swoim kompie i system nadal zyje