Odinstalowanie Visty Ultimate

Witam chciałbym zmienić system z Visty Ultimate na XP. Robię to za pomocą pendrive stworzyłem botowalny pendrive ale ta vista podobno robi problemy no i się na nie natykam… Jak można wywalić ją ? czy mozna jakoś sformatować dysk i wywalić wszystko żeby później na czysty dysk nagrać windowsa xp ? W czasie instalacji wyskakuje mi blue screen Session 3 initiation failed… Stop )x0000006F (oxc0000034…)

Masz laptopa, stacjonarny czy netbooka? Jeśli któryś z dwóch pierwszych, to w BIOS-ie ustawiasz kolejność boot-owania tak, aby na pierwszym miejscu był napęd, wkładasz płytkę, zapisujesz ustawienia, komputer się zrestartuje i będziesz mógł rozpocząć normalną instalację systemu (pod warunkiem, że system z płyty odczyta dysk - zmień tryb na IDE, jeśli to możliwe).

W trzecim przypadku musisz zrobić to przez pendrive - tutaj dokładna instrukcja. Powinna pomóc myślę ;-).

jest to laptop Acer Extensa 5220. Mam zrobionego pendriva bo nie mam plytki xp. Ustawilem w biosie na usb i mi rusza ale:

przy sprawdzaniu dyskow wyskakuje:

Instalator nie moze uzyskac dostepu do dysku CD zawierajacego pliki instalacyjne systemu windows xp.

nacisnij enter jesli po kilku probach bla bla bla.

BIOS wersja 1.16 nie mam tam nic o IDE pisanego. Za duzo opcji w tym biosie to nie ma

Jedyne slowo IDE w biosie to przy ustawianiu kolejnosci botowania mam

1 USB KINGSDTON

  1. CD/dvd

3 IDE0

  1. IDE1

Witam :slight_smile:

jeśli chcesz cały dysk sformatować to może tym,jest tam do wyboru obcja language i polski

http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html