Odkurzacz usunął Net.Framework?

Witam. Ostatnio zainstalowałem program odkurzacz świeżo po instalacji systemu i aktualizacji. Odpaliłem go, żeby usunąć zbędne pliki po aktualizacji itd. Program usunął ponad 2 gb śmiecia ale zaraz potem zniknął mi net framework z panelu “dodaj lub usuń programy”. To znaczy, że odkurzacz usunął mi net framework ? Proszę o pomoc !

Gdy będzie brakować to przy instalacji programu wgra się automatycznie lub poinformuje użytkownika o takiej potrzebie.

W razie czego odkurzacz robi kopie zapasowe plików przed usunięciem, więc ewentualnie możesz się nią posłużyć.

Świeżo po instalacji nie jest to dobry pomysł! Odkurzacz jest zdradliwy! Należało co najwyżej skorzystać z dobrze obecnie działającego czyszczenia systemowego: http://forum.dobreprogramy.pl/rozszerzone-systemowe-oczyszczanie-dysków-t451544/

Ponadto uruchom aplet Windows Update i pobierz to co proponuje. NET Framework powinien być na liście opcjonalnej do pobrania.

Ja miałem dość przykre doświadczenia z Odkurzaczem , bo po jego użyciu musiałem od nowa instalować system. Od zawsze do tego celu korzystam CCleanera i on jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Ja używam odkurzacza do wielu lat, nigdy mnie jeszcze nie zawiódł korzystam z domyślnego profilu skanowania z ccleanerem naprawdę dają radę.

Jaki system, jaka aktualizacja? System modyfikowany?

Panel “dodaj usuń programy” w tej dokładnie nazwie dotyczy XP, zaś aktualizacji do XP jest jakoś sporo, a Odkurzacz użyty po instalacji systemu i po aktualizacjach usuwa pozostałości po aktualizacjach około 5.5GB.

W Windows 7 jest tego nie mniej.

 

Skąd usunięte tylko 2 GB? Ani to rozmiar frameworka, ani SP3. W XP trzeba potrzebne frameworki wpierw zainstalować, potem do nich poprawki.

 

Po zainstalowaniu wszystkiego potrzebnego softu i zaktualizowaniu systemu świeżo po instalacji, używa się PrivaZer. Wtedy to program głównie posprząta po aktualizacjach, usunie pozostałości po poprzednio zainstalowanym systemie i odśmieci. Ze strony producenta pobiera się nawet wersje portable i do tego też po polsku.

 

Nie ma gwarancji, czy taki Odkurzacz, czy CCleaner nie narobią szkód w modyfikowanym systemie.

Mój system to windows 7 home premium :slight_smile: Okazało się, że jednak odkurzacz usunął mi kilka plików frameworka i przy okazji sterownik od karty dżwiękowej  więc musiałem usuwać ręcznie pozostałości i instalować od nowa … Dodatkowo Panda Free Antivirus wykrywa mi go jako wirusa, zresztą chyba nie tylko ona. Coś jest ostatnio nie tak z tym programem bo nawet google chrome go blokuje przy pobieraniu i słyszy się, że inne antywirusy wykrywają go jako wirus. Dziwne… No nic, od tej pory jedynym programem do optymalizacji jakiego będę używał jest ccleaner + narzędzia systemowe i nic poza tym . Dzięki wszystkim za pomoc ! :) 

Chyba, że pobrałeś z jakiegoś podejrzanego źródła. Używałem niedawno wersji z dobreprogramy i żadnych szkód nie było.

Z tego, co wiem, to nawet na win 10 ten Odkurzacz chodzi. Był tylko problem z Optymalizacją autostartu, ale dzisiaj wyszła nowa baza sygnatur, więc składniki się dzisiaj aktualizują i po problemie…

http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=5234.msg18341#msg18341

Nie pobierałem z podejrzanego źródła a ze strony producenta :slight_smile: Z DP też mi blokuje… 

O tym, że blokuje jest wyjaśnione i nie rozsiewaj, że to wirus:

 

http://franmo.pl/v2/component/k2/item/230-blokada3-google-chrome.html

 

Chrome zaczyna blokować dużo aplikacji a na deser została Java. Powodzenia z tą przeglądarką, która się skończyła.