Odkurzacz Xiaomi Vacuum Cleaner - ładowanie

Mam pytanie do użytkowników odkurzacza Xiaomi Vacuum Cleaner? Co robicie, żeby zachować żywotność baterii. Po zakończonym odkurzaniu zostawiacie odkurzacz w stacji dokującej cały czas? Nie skraca się przez to żywotność baterii jak on się cały czas ładuje?

Cały czas jest na stacji dokowania. Żywotność się nie skraca zauważalnie, bo mając już na koncie 5775 min. pracy (~ 6593 m2 / 508 sprzątań) dalej rozładowuje się w takim samym stopniu przy sprzątaniu.
Jakbyś czytał FAQ to tam nawet sam producent zaleca, żeby w celu większej żywotności baterii cały czas był na stacji ładowania. Tylko przy dłuższych przestojach - parę tygodni itp. zaleca się całkowite wyłączenie.
Ja swojego robota puszczam codziennie. (Xiaomi Vacuum Cleaner 2 (S50/S502))
Zostając na stacji po naładowaniu przechodzi w tryb podtrzymywania jak akumulator samochodowy na prostowniku mikroprocesorowym.

Odpowiedź Domker nie do końca jest prawdziwa.
Być może żywotność baterii utrzyma Ci się długo, jeśli odkurzacz pracuje np. 50 minut za każdym razem i wtedy jedzie do ładowania (odkurzacz rzekomo trzyma godzinę, więc 50 minut to już rozładowanie baterii w znacznym stopniu).

Ale jeśli odkurzanie u Ciebie będzie trwać 15 minut (ok. 25% baterii), i za każdym razem po tak krótkim sprzątaniu on się będzie ładować do pełna, żywotność baterii obniży się znacznie po 1-2 latach (w zależności od częstości odkurzania i ładowania). Nie będziesz w stanie potem wykonać dłuższego sprzątania w razie potrzeby.

Więc jeśli u Ciebie odkurzanie to np. 10-15 minut, ja bym w twojej sytuacji wyłączył stację ładowania z prądu. I podłączał ją do prądu po 3 sprzątaniach.

Spróbuj ładować swój smartfon za każdym razem, jak spadnie Ci poziom baterii do 75%. I tak po roku użytkowania spróbuj zobaczyć, co się stanie, jak mu dasz zejść do 10%. Już przy 20-30% baterii będzie Ci się wyłączać.