Odłączenie karty graficznej

Dzień dobry,

Jak odłączyć tą kartę graficzną? Mam problem, muszę ją oddać do serwisu a nie da się wyjąć.

Do niczego nie ma dojścia.

Z góry dziękuję za pomoc.

Producent i model płyty głównej.

Producent i model obudowy.

Rozumiem, że nie masz dojścia do tego (typu) zaczepu?

Może ołówkiem, albo jakimś plastikowym elementem :smiley:

Btw. Stockowe chłodzenie procesora w takim zestawie? :open_mouth: A te karty z tak poblokowanymi wentylatorami to się nie gotują? :open_mouth:

Może być też tak:

albo tak:

2

albo jeszcze inaczej. Dodatkowo karta może być zablokowana przy śledziu, przez mocowanie wkręcane do obudowy. Dlatego ważne jest podanie modelu obu urządzeń (płyty i budy).

1 polubienie

W obudowie z przeciągiem nie ma problemu. Kiedyś 2 GTX 770 doprowadziłem do rozpaczy i max 82 stopnie.
Pamiętam do dzisiaj bo założyłem się o kratę browaru, że nie więcej niż 85

Płyta główna

Standardowe motylki naciskane od góry:

Z tego co czytam, płyta ma 3 równorzędne złącza pcie, więc ja bym zamontował na przyszłość karty graficzne w skrajnych złączach, tak żeby miały więcej powietrza.

Ogólny problem jest taki, że wszystkie sterowniki płyty głównej i kart graficznych zainstalowane, system wyświetla nadal nieznane urządzenia “Kontroler szyfrowania/odszyfrowywania PCI” karty to 2 x 5700 xt , co może być przyczyną ? I serwis każe mi odłączyć jedną i odesłać X.x

Jak teraz patrzę o co się pytam to bez sensu, skąd wiedza, która jest zła?

Przyczyną mogą być sterowniki. W przypadku 5700XT AMD się nie popisało.

Chipset na pewno zainstalowany? A BIOS zaktualizowany?

Przyczyn to może być 100, od źle dociśniętego kabla/slotu po walnięty chipset. Dlatego też trzymam 2 komp w zapasie z byle czego, ale zawsze mogę sprawdzić.
Taki backup sprzętowy. Wychodzi dużo taniej niż serwis

dzięki, działam