Odłączony Dysk Sieciowy jak usunąć

Witam

Posiadam windows 10

Przy skanowani Dr. web, zauważyłem że istnieje dysk B, nie widzi go ekplorator, menadżer urządzeń, Zarządzanie komputerem, nigdy też dysku nie tworzyłem.

dysk B:\ widnieje jako odłączony dysk sieciowy, i można się do niego dostać tylko wpisując w pasku skrót  B:\  można na nim tworzyć i usuwać pliki.  pojemność 79,9 GB zajęte miejsce  46,1 GB.

Jak go usunąć?

 

mała aktualizacja

w rejestrze usunąłem jeden wpis który nazywal się:   B:\    Po ponownym uruchomieniu  już nie da się wejść do tego dysku, żaden program go nie widzi,.Pytanie czy problem został rozwiązany?

No ale rzeczywiście miałeś taki dysk sieciowy? Co pokazuje komenda:
 

net use

 

Nigdy żadnego dysku sieciowego nie tworzyłem

wpisałem w wierszu poleceń cmd use i wyskoczyło 

 

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
© 2016 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\admin>net use
Nowe połączenia zostaną zapamiętane.

Na liście nie ma żadnych wpisów.

C:\Users\admin>

A co wskazuje manager dysku? Znajdź co to jest te 80GB. Najpierw trzeba było poszukać skąd to się bierze… Może tworzyłeś jakiś konter TrueCrypt/VeraCrypt?

w menadżerze dysków B nie wstępuje, i nie mam ukrytego kontenera. 

EaseUS Partition Master 11.9 też nie pokazuje B:\

…ostatnio miałem problem z grą na uplay, więc skorzystałem z opcji naprawiania plików, po którym gra mimo tego że znajdowała się na dysku w aplikacji uplay widniała jako “Pobierz”… po ponownym pobraniu gry  dalej  nie dało się grać, wiec wszedłem w katalog z gra i odpaliłem ręcznie, zostało pobranych dodatkowe 3 giga i już wszystko działa.

 

 

Zobacz czy możesz odmontować ten dysk sieciowy. Czy przy włączaniu Windowsa masz komunikat, że niektóre dyski sieciowe nie zostały zamontowane?

Nie dało się odłączyć ani zmapowac dysku, ona było tylko dostępna po wpisaniu w pasku B:.

Żaden komunikat nie wyskakuje. I nigdy żadnego dysku nie tworzylem

Myślę, że powinieneś dać logi FRST do działu bezpieczeństwo.

Witaj

bardziej stawiam na jakiś błąd systemowy niż wirusa… a logami  nie lubię dzielić na ogólnodostępnym forum. 

 

Wyglada to tak:

Dysk sieciowy

Mam to samo u siebie, zaczęło się po ostatniej aktualizacji W10.

Utworzyłem dodatkowy temat w dziale Bezpieczeństwo, ale dzięki za info. Dożuciłem logi