Odłaczony kabel sieciowy

Witam konfiguruje mała siec domowa problem jest taki kabel sieciowy ma około 40 metrów i został przerwany a wiec zlutowałem końcówki kierujac sie kolorami nierbieski z niebieskim itd.

Końcówki kabla do wtyczek rj45 podłaczyułem tak:

komputer A:

  1. BIAŁO - POMARAŃCZOWY

  2. POMARAŃCZOWY

  3. BIAŁO - ZIELONY

4.NIEBIESKI

  1. BIAŁO - NIEBIESKI

  2. ZIELONY

  3. BIAŁO - BRĄZOWY

  4. BRĄZOWY

KOMPUTER B:

  1. BIAŁO - ZIELONY

  2. ZIELONY

  3. BIAŁO - POMARAŃCZOWY

  4. NIEBIESKI

5.BIAŁO - NIEBIESKI

  1. POMARAŃCZOWY

  2. BIAŁO - BRĄZOWY

  3. BRĄZOWY

w opcjach połączenia adresy ip ustawione sa na automatyczne, bo chodzi mi o to zeby było połączenie pomiedzy moimi komputerami konfiguracja ip recznego tez w oparciu o forum i tez nic, grupa robnocza komputerów na obydwu komputerach ta sama MSHOME.

Sterowniki kart sieciowych zainstalowałem. Bez zmian ikonka dalej pokazuje na pasku ze kabel sieciowy jest odłączony. Nawet przy tym ustawieniu na pozyskiwanie automatycznego ip nie ma zadnej reakcji zeby chociaz komputery usiłowały pobrac ten numer ipzawsze pokazuje sie taka kuleczka kolo rysunków komputerów, dosłownie nic sie nie dzieje.

Moze ktos pomóc moze ktos podsunie mi jaki pomysł co jeszcze da sie zrobic:

musiałeś źle zlutować spróbuj jeszcze raz

ale lutowac mam np. zielonu z zielonym itd jechac z tym poprostu z po kolorach

tak

Jeśli kompy są podłączone bezpośrednio to musi to być kabel scrossowany, jak poszukasz na googlach to znajdziesz schemat, np tu. KIedyś też się bawiłem w lutowanie i doszedłem do wniosku że nie warto, lepiej kupić sobie na allegro i po sprawie.

Jeżeli łaczysz kompy np. przez router to tak, a jeżeli bezpośrednio to jak podałem wyżej.

Nie lutuj kabli ethernetowych! To bez sensu! Szkoda czasu i cierpliwości. Kup takie złączki: http://www.allegro.pl/item263650515_zla … f_vat.html

(nie musisz od razu 100 szt., w sklepach napewno sprzedają na sztuki, kup firmy 3M - inne to badziewie - testowałem)

Zaciskasz moment i już.

Nie zapominajmy o tym, że przy większych długościach kabla nie jest zalecane jego łączenie, ze względu na “trzymanie” kategorii (link się pojawi między kompami ale np. na 100 Mbps nie będzie chodziło).

no kabel nie am 100 metrów około 40-tu metrów no chyba bede musiał kupic te złączki :slight_smile: w poniedziałek bede to znowu robił to sie wszystkiego dowiem