Odległośc głośników od monitora

jaka powinna być odległość głośników od monitora? mam głośniki Vobis Digital 2.1 nie znam dokładnego modelu ale głośniki mają ok 19 cm wysokości (jakby co to są z subwooferem) a monitor to Benq FP222W H

model monitora nie ma tu nic do rzeczy…

glosniki ustaw w rownej odleglosci od monitora (1m-2m) ma wysokosci glowy a sub na podlodze gdzie chcesz

mam te głośniki ok 27 cm od monitora… nie bedzie zadnych problemow? kolega informatyk mowil mi ze wg niego takie minimum to 20 cm

Subwoofer najlepiej jak najdalej jednostki lub przenośnych dysków z tego względu ,że drgania uszkodzą dysk twardy.

problemow nie bedzie nawet jak je na suficie powiesisz w odlegosci 1cm od siebie :stuck_out_tongue:

chodzi o to ze lepszy efekt uzyskasz jak beda troche dalej od monitora tak jak napisalem w poprzednim poscie

ok :smiley: właśnie chodzi mi o jakieś plamy czy coś bo ja właśnie nie mam możliwości oddalić te głośniki dalej więc stoi głośnik--------33cm— monitor -------27 cm----------głośnik że tak powiem :stuck_out_tongue:

Masz monitor LCD a na takie monitory głośniki a w zasadzie magnesy czy cewki głośników w żaden sposób nie oddziałowywują i mogą znajdować nawet bezpośrednio przy monitorze, pozatym jeżeli głośniki jakieś badziewate to one mogą wydawać nieokreślone dzwięki wywołane elektroniką monitora.

ok. ale wiecie, dla bezpieczeństwa zostawię ze 20 kilka centymetrów. dzięki za odpowiedzi, jak ktoś ma coś do dodania to śmiało :slight_smile: