Odległość między HDD


(Krzysztof Pieczkiewicz) #1

Mam dwa dyski twarde WD Caviar Blue (500GB SATAII 16MB) oraz Seagate Barracuda (400 GB SATAII ST3400620NS) i bardzo małą obudowę.. okablowanie poupychałem w taki sposób, by było z boku i nie przysłaniało wentylatorów. Ale nie mam co zrobić z dyskami twardymi.. dlatego wyjąłem USB z obudowy i wsadziłem tam dwa twardziele.. WD podczas pracy jest zimny.. ok 30 stopni, za to Seagate się grzeje, ma około 36-38, czasami 40 % podczas pracy (internet, gry). Pytanie czy około 5 milimetrów przerwy między jednym a drugim dyskiem nie jest zbyt małą ?


(Cedar) #2

Temperatury OK, więc odległość może być.

PS. Większego zdjęcia nie dało się wrzucić?


(Krzysztof Pieczkiewicz) #3

Mogłem poucinać, ok.. przyznaję.. mój błąd. Ale jest to robione na szybko.. gdyż:

Temperatury dysków są podane gdy te były wyjęte z obudowy i leżały na zimnych pudełkach lub książkach. Temperatury obecnie nie sprawdzałem, za moment to zrobię..

Caviar z 36 stopniami, Seagate z 39-40 stopniami.


(Cedar) #4

HDTune pokazuje temperaturę dysku


(Krzysztof Pieczkiewicz) #5

Napisałem właśnie :wink:

Caviar z 36 stopniami, Seagate z 39-40 stopniami.

Co o tym sądzisz ? Na stronie Seagate jest napisane, że pracuje w temperaturach 5-55 stopni.. ale 40 to już dosyćsporawo.. zwłaszcza, że nad nim dwu milimetrowa blacha, a pod nim 37 już stopniowy piecyk..


(Cedar) #6

Jest ok, obserwuj temperatury.


(Aciwurra 69) #7

Jakie sporawo ??? 37 stopni to jest piecyk ??? Masz dobre temperatury i panikujesz. To nie produkt spożywczy że się szybko zepsuje od 40 stopni.


(Kunktator) #8

Mam 2 Seagaty Barakudy - 1 TB i pod nim jakiś centymetr 500 GB - upchnięte w starej obudowie do płyty miniATX OEM sprzed 10 lat do dysku 160 GB. Nie gram w gry, a muszę przyznać że ciepło czuć dość znacznie, dlatego zdjąłem plastykowy przód (face) żeby dać więcej powietrza. Chyba te Seagaty takie są bo mam też inny dysk Barakuda 1,2 TB wyjęty z obuowy zewnętrznej (kupiłem jako dysk USB) - wyjąłem bo czytałem że bardzo się grzeją i się psują. Jako dysk wewnętrzny teraz działa nieźle, ale mimo wszystko dmucham na niego jak mogę.


(Krzysztof Pieczkiewicz) #9

Po 20 minutach gry w Alpha ArmA III mam 40 stopni na WD i 45 stopni na Seagate. Czy to jest "już" niepokojące, czy może mam jeszcze duży zapas ?


(Ciuci) #10

A po godzinie grania ile masz?Jak to Boleklolek napisał to nie kiełbasa :slight_smile:


(Martin8731) #11

Ja zrobiłem sobie jeden slot wolnego miedzy dyskami twardymi i dowaliłem wiatraczek, który za zadanie ma je chłodzić. Temperatura po kilku godzinach pracy nie przekracza 25C.