Odległość tv od kanapy

Jak wyliczyć odległośc tv od kanapy?
W jakiej odległości stawialiście telewizor?

Tak blisko żeby nie widzieć pikseli :wink:

https://www.neonet.pl/blog/jaka-odleglosc-od-telewizora.html

3,5 metra przy 60-calowym TV? :joy:

HD to 720p, FULLHD to 1080p

Tak, masz rację. Nie zwróciłem uwagi, że podają tam ekran o tak małym zagęszczeniu pikseli. Chyba takie nie są dostępne już nawet w sprzedaży.

Oczywiście są kalkulatory, wzory, porady itp. Wszystko to o kant tyłka można rozbić. Ustaw tak kanapę daleko od TV jaka według ciebie w twoim pomieszczeniu, przy twoich oczach, warunkach jest DLA CIEBIE najbardziej optymalna.

1 polubienie

Gorzej jeśli ma ograniczoną przestrzeń w domu, ale to też nie powinien być duży problem, bo przecież TV 4K są teraz na tyle tanie, że nie ma sensu nawet szukać gorszych matryc.

Oczywiście. Poniżej 4k dziś bym nawet nie schodził. Nawet jeżeli większość materiałów będzie się oglądało w zwykłym FHD. TV nawet z tej tańszej półki ale renomowanych firm typu Samsung, LG a nie takie wynalazki jak Kurger czy Manta mają dziś bardzo dobre skalowanie FHD do ekranu na przykład 4K na 65 calach.

Czytaj ze zrozumieniem. To jest odległość dla starych TV.

IMHO, stary/nowy nie ma to znaczenia jeżeli oba ekrany mają tę samą rozdzielczość i cale. Bardziej liczy się to jakiej jakości materiał oglądamy na takich ekranach. Najlepiej jakby TV nie stał na nieruchomej szafce tylko na stoliku z kółkami (osobiście ja tak mam). I kiedy oglądamy materiał wysokiej jakości na 65 calach przysuwamy bliżej do siebie ekran. Kiedy oglądamy na tym samym TV materiał we FHD oddalamy TV od siebie. Niestety na taki komfort niewielu może sobie pozwolić bo albo wieszają TV na ścianie i by musieli co chwila przesuwać fotel/kanapę albo stawiają go na nieruchomej półce co wiąże się również co chwila z przesuwaniem fotela/kanapy.

W takiej odległości jak wygodnie. Iść do sklepu i sprawdzić, każdy ma inne preferencje. Znam takich, co siedzą w 65 calach nosem. Ja mam “maleństwo” 40 cali dość daleko i mi wystarczy - jak kupowałem z rok temu to sprzedawca mówił, że “fajny telewizor do sypialni”, chyba nie spodziewał się, że ktoś w dzisiejszych czasach 40’ do salonu bierze :wink:

Pytanie czy piksel powiększony 2-8 razy będzie “ostry”.

Jeszcze dla kineskopowych wklej

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.