Odległość w sieci czy bedzie działać

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/391 … c8a85.html

Złączono Posta : 17.12.2006 (Nie) 1:01

Czy takie cos bedzie dzialalo?? ja jestem tym komputerem na dole jako czwarty, te trzy pierwsze dzialaja normalnie, niepokoi mnie ta odleglosc pierwsza czyli te ponad 100 metrow, i czy router by mogl zadzialac jako switch czyli wzmacniacz do tych 25 metrow kabla?( router mi lezy bezuzyteczny i dlatego ta propozycja )

odleglosci sa na oko poniewaz jeszcze nie mierzylismy dokladnie, byc moze ze tyle nie ma ale wole dodac niz odjac

jesli macie jakies porady to prosze o pomoc, acha do bazy nie mam jak sie podpiac bo drzewa i inne przeszkody

powinno działac nawet bez tego switcha , spróbować warto , ja jestem podłączony też w ten sposób i mam 137 metrów kabla i śmiga bez żadnych problemów … serio.

to znaczy jak kolega napisał norma muwi że 100 a le i u mnie w sieci dzial na wiekszej odleglości ok 130 m ale jak co możesz spróbować urzyc router jako switcza wrazie czego :slight_smile:

a moze zamiast tego kabla mozna to jakos podlaczyc przez karte bezprzewodowa? tam gdzie jest switch bym podlaczyl nadajnik a u siebie odbiornik, tylko czy taka mieszana siec bedzie dobrze dzialac, 3 kompy na kablu a jeden na bezprzewodowce, no i jaki zestaw byscie polecili i ile to by kosztowalo?

działać będzie bezproblemowo ale o ile masz możliwość kablowo - nie pchaj się w bezprzewodówkę , to duże koszty i gorsza jakość . Kabel to kabel.

Wzmacniacz może być potrzebny. Musisz zobaczyć bez wzmacniacza.