Odliczanie i wyłączanie się komputera przy uruchamianiu

Witam, posiadam system Windows XP. Kiedy włączałem komputer pokazywało się Zapraszamy i komputer włączał się lecz czasem wyskakiwało okienko że system zostanie zamknięty za 60 sekund i nic się nie dało zrobić tylko czekać, komputer uruchamiał się ponownie i wszystko potem działało ok, owe okno wyglądało tak: http://www.poradykomputerowe.pl/picture_original/9776-c969a34f2355d54d32671b57dcff4507-12225-jpg . Na początku się tym nie przejmowałem lecz pewnego razu uruchamiam komputer wszystko uruchamia się “niby” normalnie lecz okno zapraszamy jest dłużej niż zawsze i nagle pojawia się ten sam komunikat o wyłączeniu komputera za 1 minute, lecz tym razem jest on ciągle, a w dodatku nie mam paska Start ani żadnych ikon, jest po prostu Zapraszamy, to okno wyłączania, po czym tylko ukazuje się na chwilę moja tapeta bez ikon i paska zadań, i komputer się wyłącza. Co mam zrobić w takim wypadku ?

a kiedy czyściłeś komputer z kuzu ? może się przegrzewa . otwórz obudowę i zobacz czy kabelek łączony wentylator się nie odpioł

wątpie żeby to była wina tego ale spróbuje.

Stary, to klasyczna (BYĆ MOŻE) zabawa nastolatka. Pewnie gdy ściągałeś pliki z neta, po odpaleniu jednego załączył ci się, że po uruchomieniu odpala się komenda (mniej więcej)

shutdown -s -t 60

Gdzie 60 to czas do wyłączenia. Mi nigdy  takie coś się nie pokazało po włączeniu komputera (a od bardzo dawna mam XP, w dodatku starty sprzęt, jak uderzysz komputer wentylator zaczyna się drzeć jakby miał umrzeć, być może komputer się przegrzewa i uszkadza, ale czegoś takiego nie miałem!)

Co gorsza, takie coś do wyłączania można nawet bacie zrobić ._. bez większego problemu myśląca osoba będzie umiała napisać takie coś, że uruchamia się co 10 uruchomień (5 cykli), potem co 6 uruchomień (np. 2 cykle) itd itp.

Najlepiej poczyść sobie antywirusem (mimo iż to nie wirus, ale zawsze warto)