Odmowa Dostępu Do Folderów

Pytanie zasadnicze - czy nie można cofnąć system do czasu, gdy dostęp do folderów był normalny? Nawet, gdy wystąpił jakiś błąd przez głupie nie odblokowanie pobranego pliku we właściwościach, to combofix mógł zepsuć system. Na combofixie trzeba się znać.

001082.jpg

W zasadzie, to w sytuacji, gdy cmd nie rozpoznaje icacls jako polecenia, to przed kombinowaniem z atrybutami/uprawnieniami pasowałoby wykonać naprawę systemu z recovery, bądź z płyty instalacyjnej. Jest konsola odzyskiwania, czy są opcje uruchamiania w trybie awaryjnym. Dopiero wtedy, gdy w systemie wszystko powróci do normalności, można skorzystać z tutorialu autorstwa @picasso http://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/

Zastanawia mnie tylko, dlaczego autor tematu “zaszalał” z combofixem i skanerami av. Nie pokusił się o skanowanie FRSTem i na pokazanie logów. Przecież w uszkodzonym, czy zainfekowanym systemie, trudno o normalne użytkowanie i modyfikacje uprawnień.

Dodam, że obrazek, to akurat spakowany skrypt ze strony ww tutorialu.

Dni które były podane w “Narzędzie przywracania systemu” były to dni aktualne w których już występował problem.

Naprawa systemu z przywracaniem systemu nie była możliwa tak jak opisałem wyżej. Natomiast naprawa z płyty instalacyjnej nie wykryła żadnych błędów. W trybie awaryjnym także nie miałem możliwości zmiany we właściwościach danego Folderu.

Czytałem na innych forach podobne problemy i były instrukcje od użytkowników na przeskanowanie komputera wszelkimi anty-wirusami także combofix-em. Mój błąd przyznaję że nie wkleiłem tutaj logów z programu.  Wczoraj znowu postawiłem na nowo system i wciąż problem występuję. Nie wiem może to jakiś problem z virusem który siedzi mi na łączu (chociaż nie wiem czy takie coś jest możliwe gdyż się nie znam). Albo ktoś atakuję mój komputer i jakoś się wkradł gdyż głównie wieczorami odczuwam spory wzrost mojego pingu. Tak jak powiedziałem, nie znam się więc posługiwałem się instrukcjami także z innych for internetowych. 

 

Problem nadal występuje, jakieś pomysły ?

Hej,

A ja myślę, że powinieneś jeszcze raz zerknąć do początkowych postów użytkownika Atis - coś pisał przecież o atrybutach dla folderów. Generalnie błędnie łączysz niedziałanie pliku cfg z występowaniem atrybutu tylko do odczytu w przypadku folderów. Problem musi być gdzieś indziej.

To akurat łatwo sprawdzić - instalujesz system z odłączonym internetem i sprawdzasz po instalacji, jak wyglądają atrybuty folderów.

Pozdrawiam,