Odmowa Dostępu Do Folderów

Witam.

Na wstępie pragnę zauważyć że nie jestem informatykiem i nie zawsze wszystko rozumiem. Mam nadzieje że w łatwy sposób uda nam się naprawić ten dziwny błąd który widnieje na moim sprzęcie od 2-3 dni. 

Problem wygląda następująco, 2-3 dni temu pobrałem plik cfg do gry (Counter Strike) aby standardowo go wrzucić do odpowiedniego folderu gry. Wkleiłem, podmieniłem i myślałem że wszystko jest ok jednak wchodząc do gry zauważyłem że żadne zmiany nie nastąpiły. Odpuściłem sobie i dziś ponownie spróbowałem lecz znowu był ten sam efekt. Postanowiłem wejść w folder a w zasadzie w jego właściwości i zobaczyłem że cały folder jest Tylko do odczytu. Klikałem w opcję aby to zmienić jednak w żaden sposób system nie zapamiętywał ustawień. Zrobiłem skan komputera, nic nie wykrył więc pomyślałem że postawie system na nowo. Instalacja bez problemu, mam oryginalny system Windows 7 (64bit). Z ciekawości od razu po instalacji wszedłem do folderu a tam wszystkie foldery systemowe (Program Files,Windows itp) są wciąż tylko do odczytu. Gdy zmieniam i zatwierdzam to wyskakuję komunikat “aby zmienić te atrybuty musisz podać uprawnienia administratora”. Nie do końca rozumiem ten komunikat, skoro zainstalowałem świeżo system to jak to możliwe że nie mam uprawnień Administratora. 

Postanowiłem ponownie dokonać skanu komputera następującymi programami: Avast,ComboFix,KasperskY,Eset,F-Secure i żaden nie wykrył złośliwego oprogramowania. Czy ktoś może pomóc mi w tym problemie ? Czy faktycznie może być to jakiś virus czy po prostu jest to kwestia ustawień. W zabezpieczeniach folderu Użytkownikom jak i Administratorowi oraz System-Właściciel dałem pełne prawa ale nadal nie daje się ruszyć jeśli chodzi o opcje Tylko do odczytu. 

Parametry:

i7 4790k

Radeon r9 280x 3GB

16GB Ram DDR4

Dysk SSD 128GB

Dysk SATA 1TB

Win 7 (64 bit)

Ponieważ to jest normalne, że wszystkie foldery mają zaznaczone tylko odczytu.

 

No ale jakim sposobem nagle wszystkie foldery zmieniły się na Tylko Do Odczytu? jeszcze 3-4 dni temu tak nie miałem. Jakim sposobem to się zmieniło. Przecież nie grzebałem w ustawieniach dostępu ani innych ustawieniach które by zmieniły stan. Natomiast komenty typu attrib -r +s lub -r -s nie zmieniają niczego i folder wciąż jest tylko do odczytu.

Nic się nie zmieniło, bo na każdym normalnym systemie Windows foldery mają zaznaczone tylko do odczytu. Nawet nowo utworzony folder jest tylko do odczytu. W linku jest wyjaśnione, że w przypadku folderów ten atrybut jest ignorowany przez system.

 

Inaczej może.

1.Co sie stało że nagle wszystkie foldery zmieniły się na ten tryb.

2.Czemu nie reaguje na moje zmiany?

Napisałeś na wstępie, że plik CFG skopiowałeś do danego katalogu - więc coś jest nie tak z tym plikiem, lub kopiujesz do nie tego folderu co trzeba. Napisz też na czym polega odmowa dostępu i w jakim celu chcesz zmienić ten atrybut (nie powinieneś go ruszać z kilku względów).

Kombinuj inaczej. W folderze to cfg, co masz, gdziekolwiek masz, przenieś choćby na pulpit i otwórz w notatniku. Skopiuj tekst.

Następnie otwórz nowe okno notatnika. Wklej z tamtego cfg zawartość i kliknij w plik - Zapisz jako

Plikowi daj nazwę cstrike.cfg i zapiszesz jako wszystkie pliki. - Plik ustawień (config) utworzony na Twoim komputerze, nie powinien mieć jakichkolwiek ograniczeń atrybutów.

Przeniesiesz potem ten nowy utworzony plik txt z rozszerzeniem .cfg do Folder ze Steamem/SteamApps/nazwa konta/counter-strike source/cstrike->cfg. Powinien działać bez problemu.

U mnie nie ma plików cfg tylko do odczytu. Mam ich 96, bo dużo narzędzi z nirsoft. Jeśli pobieram pliki txt z netu, to we właściwościach jest najczęściej opcja Odblokuj.

 

Nie wiem tylko, czy legalnie można pobrać z neta i wstawić u siebie czyjeś ustawienia CS.

Ale zanim skopiowałem do danego katalogu to już ten katalog ustawił się tylko do odczytu bo nie wczytał mi zmian ustawień w Grze. Zastanawiałem się czemu ich nie wczytuje skoro 10000 razy już zmieniałem w ten sposób i zawsze działało. Okazało się że folder jest ustawiony jako tylko do odczytu.

Jest to legalne, Config to ustawienia gracza typu Bindy WSAD (Lewo,prawo,przód,tył,skok) celownik, kolor celownika, grubość celownika i to wszystko. Wystarczy wejść na twitch’a każdego znanego gracza i sam podaje swój config w opisie kanału. Tu nie chodzi o plik gdyż on nie miał w swoich ustawieniach że jest tylko do odczytu.

W tym całym temacie chodzi mi o to że nigdy nie było tak że każdy folder bez względu na partycje był ustawiony jako Tylko do odczytu. Mam 2 partycje C (postawiony system) D (zainstalowane gry). I dziwne że system ustawił obie partycje jako systemowe ? Skoro mówicie że wszystkie foldery systemowe są tylko do odczytu. To jakim cudem folder z grą ustawiony jest jako systemowy ? 

Co znaczy jako partycje systemowe?

To, że każdy folder, także ten nowo utworzony ma ustawiony atrybut tylko do odczytu (wypełniony kwadracik zaznaczenia) to normalne pod windowsem. Nie widzę problemu jeśli możesz zapisywać w tym folderze.

No właśnie wygląda to tak jakbym nie mógł. Bo ten plik Config powinien automatycznie wczytywać się podczas startu gry. A teraz żeby go wczytać to za każdym razem w konsoli musze wpisywać exec config

Aby się automatycznie uruchamiał skopiuj config i wklej go do pliku autoexec.cfg w folderze cstrike. Jeżeli takowego nie ma utwórz go, a gra powinna automatycznie wczytać linijki configu podczas uruchamiania.

Dobrze, to akurat wiem tylko wciąż problem z folderami tylko do odczytu występuje.

Ja w tym problemu nie widzę, tak powinno być dla grupy ‘Users’. Pokaż chociaż zrzut ekranu z właściwości takiego przykładowego katalogu (zakładka security i pokaż uprawnienia), pokaż też z linii poleceń:

  • wejdź w tryb tekstowy (cmd)

Na moim XP’u też zostaje w Tylko do odczytu i żadnych problemów nie ma. Jestem na profilu z Upr.Administratora i też nie ma możliwości odznaczenia Tylko do odczytu. Nawet spróbowałem używać komendy icacls i żadnych faili nie wykazuje. Szczerze nie rozumiem problemu.

Pozdrawiam!

  1. na XP nie ma icacls, jest starsza wersja

Wstawiłem w załącznikach.

 

 

prawa1.thumb.PNG.90b320275a816c24a10a9e0prawa2.thumb.PNG.54329e495a2d492b9a63499Prawa3.thumb.PNG.4d69906ad73bba7c0d82500

Na XP jest cacls. Tak dwa tygodnie temu udostępniałem wpierw w CMD poleceniem cacls “litera_dysku:\System Volume Information” /E /G nazwa_użytkownika:F - potem w trybie awaryjnym nadałem sobie uprawnienia i mam. Otwieram foldery punktów przywracania, mogę nawet w nich usuwać coś, czego nie chcę, żeby przywróciło.

Widzę, że na win7 x64 też jest cacls  i icacls - i piszą na forum windows 7, że działa polecenie cacls litera_dysku:\Nazwa Folderu” /E /G nazwa_użytkownika:F 

screen093.jpg

Otrzymuje odmowę…Odmowa.thumb.JPG.d600466e7eeef024d2cfa1d

Więc użyj icals. Nazwy użytkownika nie musisz ukrywać.

Odnoszę takie wrażenie że nikt nie rozumie o co mi chodzi. Wiec ponownie tłumacze. Jeszcze tydzień temu nie było czegoś takiego że każdy folder był tylko do odczytu. Jeśli ściągałem jakiś plik to zmieniałem i normalnie reagowało na moje polecenia teraz jest inaczej i nikt mi nie wyjaśnia czemu tak się stało.

Wygląda to tak jakby system nie traktował mnie jako admina, czemu system nie słucha moich poleceń.

Icacls także nie działaOdmowa2.thumb.JPG.9f85352df5643634491e15