Odmowa dostępu do folderu, mimo nadania uprawnień admina

Cześć,

Mam problem z pewnym folderem, który mimo że posiada uprawienia, nie mogę go usunąć:
Bez tytułu
Próbowałem usunąć folder w trybie awaryjnym Windowsa 10, ale efekt ten sam.
Folder waży kilka GB i jest zbędny już.

  1. Prawdopodobnie nadając uprawnienia nie dałeś ich dziedziczenia

  2. Bez problemu skasujesz go z poziomu live CD dowolnego Linuksa.

Zresetuj komputer i spróbuj jeszcze raz, jeżeli nie zadziała kliknij prawy przycisk na folder - właściwości - zabezpieczenia - edytuj - i dodaj użytkownika na którym jesteś ten Paweł tam jak klikniesz sprawdź nazwy to dopisze tobie z automatu to co po lewej

Albo uruchom jakieś live usb z linuxem

Przejmij folder NTFSAcces to raz. Drugi raz OpenedFilesView ze spolszczeniem na dole strony. OpenedFilesView - View opened/locked files in your system (sharing violation issues)
Bo to jest tak, że choćbyś przejął folder, a jakiś plik folderu trzyma jakiś systemowy proces, to za chiny nie usuniesz folderu. Trzeba zaznaczyć w opcjach opened wszystko i poszukać pliku/folderu - zamknąć uchwyty. Wtedy z opened znika i możesz w lokalizacji wyrzucać do kosza.
Jest jeszcze Delete.On.Reboot 1.66 - dobreprogramy usuwa przy restarcie
Radź sobie. Żadnych unlockerów, bo może i usuniesz, ale ścieżki zostaną i będzie dużo errorów - gwarantowane.

Zastosuj Unlocker. Ten mini program daje radę gdzie inne narzędzia się wykładają. Tylko zwróć uwagę aby instalator był oryginalny (czysty) bez syfu w wadze 393KB wersja 1.9.2 . Jeżeli to nie jest folder systemowy to żadnych „errorów” nie będzie nawet w dzienniku zdarzeń.

Raczej „zrestartuj” :wink:

Nie rozumiem ? Jeżeli chodzi o poprawność to:

Żeby było ciekawej „zrestartować” nie ma w słowniku pwn więc wychodzi, że jest potoczne :slight_smile: ale jest słowo restartować ^^

Nie o formę słowną mi chodziło… Reset oznacza przywrócenie do ustawień fabrycznych, w przypadku systemu wiąże się to z utratą plików. Restart to ponowne uruchomienie jednostki.

Więc tak, jedynie Unlocker sobie radzi z usuwaniem folderu i jego zawartością. Ale jest strasznie wolny, z godzinę temu włączyłem go i usuwa do teraz. W tle niech sobie usuwa, nie przeszkadza.

a ok, jeżeli patrzy po angielsku to tak :smiley:
ale że polski to taki piękny język to można użyć i jest ok :slight_smile:

Myślę, że po angielsku byłoby „reboot” :slight_smile:

Folder został usunięty, także dzięki bardzo za propozycję programów.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.