Odmowa dostępu do folderu na innej partycji systemowej


(Drass) #1

Witam

Posiadam teraz dysk sata, jednak chciałem skopiować pliki z dysku ata, na nowy. Problem jest w tym, że na starym dysku ata był zainstalowany system. Potrzebuje się dostać na pulpit konta, która miało uprawnienia administratora. Gdy jednak próbuje to zrobić z nowego dysku jest raport o odmowie dostępu (konto na nowym systemie ma również uprawnienia admina). Na pewno ktoś zna jakieś sztuczki, którymi mógł by mi pomóc, być może będzie potrzebne specjalne oprogramowanie.

PS.

Próbowałem odpalić system ze starego dysku ata, by móc przekopiować pliki na nowy dysk sata, jednak system nie daje możliwości wyboru systemu. Od razu odpala ten nowy system na dysku sata, podejrzewam, że jest to spowodowane tym, że oby dwa systemy to win xp sp3, z tym, że różniące się edycją.

Liczę na szybką pomoc, pozdrawiam


(Qba Lukaszczyk) #2

Spróbuj przez LiveCD jakiegoś Linux.

Np. Ubuntu.


(reos) #3

Może odłącz nowy dysk i wystartuj "starego" windowsa.


(Drass) #4

Gdzie mogę takie "coś" dostać, wpisując w google mam same nie działające linki, lub stare wersje. Masz okazję się wykazać :slight_smile:

-- Dodane 16.10.2011 (N) 11:02 --

No tak to jest jakaś myśl. Ale co potem podłączę stary, załóżmy, że odpali i jak przekopiuje na nowy dysk skoro tamten będzie odłączony ? ale spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie :slight_smile: dzięki


(reos) #5

Racja. Nie napisałeś wprawdzie ile GB danych chcesz przekopiować. Rozumiem, że prawie cały dysk ata.


(Drass) #6

Nie, parę giga ot co. Maksymalnie 5 i tyle


(Qba Lukaszczyk) #7

Raczysz sobie żartować?

Bezpośrednio - http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download


(tores1977) #8

http://www.dobreprogramy.pl/Ubuntu-11.1 ... 14139.html


(reos) #9

5 GB można po prostu wypalić na płycie.