Odmowa dostępu do folderu użytkownika. Pomocy

Witam.

Mój brat ma poważny problem na komputerze. Miał jakieś wirusy na dysku systemowym i nie mógł na niego wejść to zainstalował windowsa, ale nie formatował go, bo na pulpicie miał ważne dane – windowsa zainstalował na innym dysku. Wszystko ładnie i pięknie, ale jak wejdzie w Documents and Settings i chce wejść na swoje stare konto to nie ma uprawnień żeby tam wejść, jak się da na właściwości to nie mam tam zakładki z zabezpieczeniami takiej, jaka jest w Viście lub 2000.

Co można zrobić żeby wejść do tego folderu? Proszę o pomoc.

PS Mój brat ma Windowsa XP Professional.

SiemensCXV70 , system Windows XP Home? http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry424453

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

:slight_smile:

Dzięki wielkie za artykuł. Jutro wypróbuje:) wielkie dzięki!!

WIELKIE DZIĘKI jlasinski :slight_smile: Artukuł pomógł i wszystko działa! Dzięki wielkie :slight_smile: