Odmowa dostępu do partycji na dysku oraz brak uprawnień na pulpicie. Windows 8.1 x86

Mam duży problem. Włączyłem ponownie komputer, ale zaciął się na ekranie startowym (niebieskie logo MS). Kręciło się to białe kółko (windows 8.1) a komputer nie uruchamiał się dalej, więc zresetowałem go. Włączyła się automatyczna naprawa systemu oraz skanowanie i naprawa dysków. po zakończeniu skanowania okazało się, że:

 

  1. nie mam dostępu do większej partycji na dysku HDD. (mam dysk SSD i HDD. HDD podzielony jest na małą, 12 GB partycję oraz na drugą, 200GB) Nie mam dostępu do drugiej partycji, a mam na niej ważne pliki. 

 

  1. Komputer nie chce otworzyć niektórych plików  na pulpicie - zauważyłem problem z muzyką, filmami i zdjęciami.

programy można otworzyć na pulpicie, ale przeglądarka się dziwnie zachowuje - post-262897-0-83466000-1405674660_thumb.

ktoś wie co co chodzi?

 

PS: Ponieważ mogłem dodać tylko jedno zdjęcie, poniżej wklejam linki do reszty:

http://zapodaj.net/96968e6355cc1.jpg.html

http://zapodaj.net/7cae6da08cff6.jpg.html

 

apawel777, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Możliwe że jest uszkodzony dysk. Uruchom CrystalDiskInfo i zobacz czy status hdd jest oki. Do odzysku danych możesz użyć np. Testdisku.

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 %5BDEC%5D), wybierz dysk HDD, zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Łapcie:

http://zapodaj.net/9d494d90c5c7c.jpg.html

ponieważ nie wiedziałem, o jakie ustawienie dokładnie chodzi, (10 %5BDEC%5D - trochę dziwnie napisane)zmieniłem RAW na 10 [DEC]

pamiętajcie, że  druga partycja jest sprawna. 

Zauważyłem dziwną rzecz - screeny się włączają na dysku systemowym, a muzyka już nie. to samo jest z drugą, mniejszą partycją na HDD.

 

PS: total commander wyświetla mi wszystkie pliki i foldery po odpaleniu jako administrator, ale nie mogę nic kopiować, włączać programów itd  -.- 

dzisiaj po 22 albo jutro napisze jeszcze kilka rzeczy, bo muszę iść do roboty.

Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów. I spróbuj wejść w mój komputer i kliknąć tą partycję do której nie masz dostępu prawym przyciskiem. wziąć właściwości->zabezpieczenia->zaawansowane->na górze jest właściciel i obok przycisk zmień to wciśnij i wpisz swoją nazwę użytkownika po czym wciśnij sprawdź nazwy potem ok i znowu ok i znowu ok powinno się teraz pojawić okienko takie same jak przerzucasz pliki. Trochę to potrwa bo zmieniasz wszystkie pliki więc każdy plik musi zmienić właściciela na cb. Myślę, że pomogłem.

poradziłem sobie  - format wszystkich dysków z poziomu instalatora windows i instalacja systemu od nowa, i problem rozwiązany.

 

PS: ostrzegam przed pirackim windowsem 8.1  - ktoś mi wgrał pirata i najprawdopodobniej problem jest  z skanowaniem i naprawą dysków - program odpowiedzialny z to skanowanie potrafi zrobić kogel mogel z dysków.

Tę wersję Windows można rozpoznać po tym, że na wysuwanym, czarnym pasku po prawej stronie ikonki nie są równo umieszczone.