Odmowa dostępu do plików tekstowych :/

Witam.Mam dosyć poważny problem.Otóż w ostatnim czasie zmieniłem prawie wszystkie podzespoły w moim komputerze : grafika,procesor,plyta glowna,ram.Jedynymi rzeczami jakich nie zmieniałem są dyski gdyż kupiłem je dawno miałem na nich sporo danych i nieptorzebowałem ich wymieniać.Przed zmianą cześci w komputerze na dysku opisanym u mnie jako E miałem 15 plików tekstowych i wiele plików muzycznych.Po zmianie czesci odpaleniu komputera,oczywiscie zainstalowaniu windowsa (wczesniej format dysku C) okazało się że owe pliki znajdujące sie na dysku E nie chcą się otworzyć podobnie jak wiele mp3-jek czy filmów w różnych formatach.

Po próbie włączenia danego pliku tekstowego pojawia się następujący komunikat http://img504.imageshack.us/img504/6141/beztytuuuo5.jpg Nie mam pojęcia co się mogło stać dysk E na którym znajdowały się te ważne dla mnie pliki tekstowe nie został sformatowany ani uszkodzony.Posiadam 2 dyski twarde Segate 20 GB podzielony na 2 partycje oraz Caviar 100 GB podzielony równiez na 2 partycje (C - na nim jest windows oraz E - to na której znajowały sie pliki).Prosze o pomoc gdyż owe pliki są dla mnie bardzo ważne i za wszelką cene chciałbym je odzyskać.Dodatkowo zauważyłem ze każdy z tych plików posiada swoją wagę np 2,5 kb czy 3 kb w zaleznosci ile tekstu pisanego zawiera czyli to może świadczyć o tym ze nie został zniszczony bądź skasowany.Ponadto próbowalem otworzyć ten plik w notatniku oraz microsoft word pad,nie probowalem jedynie w microfosft word z pakietu offica gdyz doszedlem do wniosku ze pewnei tez sie nie otworzy.Pozdrawiam wjs

JAK: Przejmowanie na własność pliku lub folderu w systemie Windows XP

I potem ewentualnie, w razie potrzeby daj pełne prawa sobie (zalogowanemu użytkownikowi) do folderów/plików sprawiających problemy.

od wczoraj mam ten sam problem. Wszystkie programy działają normalnie oprócz notatnika. Jak próbuję otworzyć jakiś plik tekstowy to jest komunikat “odmowa dostępu”. Co ciekawe sam notatnik uruchamia się nomalnie. Próbowałem robić tak jak jest na tej tronie ale nic nie pomaga.

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 16:48

pomoże mi ktoś?