Odmowa dostępu na koncie admina windows 8

Witam od 4 dni jestem posiadaczem windows 8, zakupiłem nowy komputer i z xp profesional przesiadłem się na 8. Ale wczoraj napotkałem pewien problem, C:\windows\system32\drivers\etc jest plik “hosts” przy każdej próbie edycji wyskakuje mi błąd że nie mam uprawnień do zapisywania w tej lokacji i muszę skontaktować się z administratorem. Dodam iż moje konto jest jedynym na komputerze i posiada prawa administratora.

Proszę o pomoc.

switu , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeżeli dopiero co skonfigurowałeś swoje konto i jest ono jedyne (co tak właściwie nie jest prawdą), to nie masz konta administratora systemu. Konto Admina zawsze jest wyłączone i trzeba je włączyć i się na nie przelogować. Wtedy problem, powinien ustąpić.

@switu: Odpal np notatnik klikając prawym klawiszem myszy w jego ikonę (jeśli trzeba wyślij ją wcześniej na pulpit) i “Uruchom jako administrator”. Potem z poziomu notatnika wczytaj hosts, edytuj i zapisz.

@ seereek

Więc jak zalogować się na to konto? Przy instalacji wondowsa stworzyłem swoje konto jako administratora i obok mojej nazwy konta jest napisane administrator. Mógłbym dodać do swojego konta władzę administratora jeżeli jeszcze jej nie mam?

@edit

@januszek dzięki działa, teraz jeszcze chciałbym wiedzieć jak ustawić pełne prawa administratora na swoje konto.

@switu: W oparciu o moje doświadczenia z 8 to pełne prawa admina działają tak, że i tak trzeba używać prawego klawisza i “Uruchom jako…” - różnica polega na tym, że z konta administratora nie trzeba tam już podawać hasła :slight_smile: W sumie ma to swoje zalety :slight_smile:

Możesz spróbować wyłączyć UAC, vide: http://blogs.msdn.com/b/hyperyash/archi … ows-8.aspx

Jednak zostanę przy aktualnym ustawieniu ponieważ na kompie na PS CS5 i Adobe AE więc wolę aby tak zostało żeby nikt nic nie zepsuł.

Dzięki za pomoc.

//Do zamknięcia.

Prawda jest taka, że wystarczy wyłączyć kontrolę użytkownika. To ona blokuje dostęp do tego pliku HOSTS. Wystarczy, że suwakiem zjedziesz na sam dół (oryginalnie jest zaznaczony suwak tylko do połowy), a potem zresetuj komputer. Jak będziesz chciał ją włączyć (przywrócić) wystarczy aby suwak wrócił na to samo miejsce i dał ponowny restart komputera.

I gotowe. Easy Peasy :smiley:

Witam,

Mam ten sam problem.

“Kontrola konta użytkownika”, to pierwsza rzecz, która wylaczam (Vista, W7 i W8)

Niestety problem nadal wystepuje.

Nie mogę wrzucić pliku *.exe do autostartu.

Panowie i panie…

Pierwsze co musimy zrobić w systemie to wejść w konta użytkowników gdzie klikamy Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika, tam dajemy najniżej suwak i robimy restart kompa.

Po uruchomieniu naszej Windozy 8 wciskamy przycisk start (na klawiaturze znaczy się) i wpisujemy regedit i klikamy ENTER aby uruchomić.

teraz wystarczy, że znajdziemy daną gałąź w naszym rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft >Windows >CurrentVersion > Policies > System

klikamy tam na “EnableLUA” następnie prawy guzik myszy na tym, i MODYFIKUJ. Wpisujemy wartość: 0

Wyłączamy rejestr normalnie iKSEM (X) . Restartujemy kompa. I TADAAAAAAM ! GOTOWE :slight_smile:

Jeśli tak do tego podchodzimy :slight_smile: to jeszcze i taka podpowiedź: http://www.rawcomputing.co.uk/vistatips36.html

Hej miałem też problem z odmową dostępu do całego dysku, nie można było nic zmienić w uprawnieniach i pomogło
CACLS (tu wpisać dysk np c:) /E /T /C /G (tu wpisać nazwa-uzytkownika):F
i pięknie nadało uprawnienia i można wszystko odczytać