Odmowa dostępu

Ostatnio przeniosłam folder ze zdjęciami i filmami.Kiedy chcę otworzyć folder to wyskakuje komunikat z odmową dostępu. Szukałam na necie rozwiązań tego problemu ale tam było podane tylko do windowsa xp professional a ja mam home edition. Mógłby ktoś pomóc, bo chciałabym odzyskać te zdjęcia.

Witaj

Na stronie Microsoftu napisali, że: "Aby uzyskać dostęp do karty Zabezpieczenia, jeśli uruchomiony jest system Windows XP Home Edition, należy uruchomić system w trybie awaryjnym i zalogować się z użyciem konta z uprawnieniami administratora. "

To jest tylko jedna z metod…

A tu link do tejże strony http://support.microsoft.com/kb/308421/pl

Pozdrawiam

Udało się otworzyć folder. Tylko jest problem, że nie działają zdjęcia ani filmy :confused:

Co to znaczy, że nie działają zdjęcia? Czy są w jakimś specyficznym formacie czy również masz odmowę dostępu do nich?

jpeg i niektóre png. Gdy chcę obejrzeć zdjęcie to wyskakuje podgląd niedostępny. Próbowałam przez paint otworzyć ale wyskakuje odmowa dostępu :confused:

Czyli brak uprawnień. Trzeba kliknąć prawym na folderze z plikami, wybrać zakładkę zabezpieczenia, potem przycisk zaawansowane i zaznaczyć ptaszka przy “Zamień wpisy uprawnienia na wszystkich obiektach podrzędnych na wpisy tutaj pokazane, stosowane do obiektów podrzędnych”, potwierdzić i powinno być ok.

Wszystko działa. Dziękuje za pomoc :slight_smile: